Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

nxenes

Mësuesja i jep detyrë shtëpie “Skënderbeun”, por ja çfarë shkruan tifozja e vogël e Tiranës

“Shkruaj për Skënderbeun”, kjo ka qenë detyra e shtëpisë që një mësuese i ka dhënë nxënësve të saj për ditën e nesërme. Pavarësisht se...

Theren 4 nxënës në shkollën e mesme teknike, policia arreston dy persona

Katër nxënës sot janë therur me thikë në shkollën e mesme teknike në Poklek të Drenasit në Kosovë, ka njoftuar policia kosovare. ...

5 arsye pse detyrat e shtëpisë në fillore bëjnë më shumë dëm se mirë

Kotësia e detyrave të shtëpisë në fillore pranohet edhe shkencëritsht. Pas më shumë se 25 vjet duke studiuar dhe analizuar detyrat e...

Arrest shtëpie për mësuesin që dhunoi nxënësit: Gjithçka e thënë për mua është një trillim

Gjykata ka vendosur ditën e sotme masën "arrest shtëpie" për mësuesin, i cili akuzohet se ka dhunuar 12 nxënës në shkollën 9-vjeçare në Orzhanovë...

India merr masa drastike kundër kopjimit në provim (Foto)

Të afërm duke u kacavjerrë në muret e shkollës për të ndihmuar me kopje, Hajipur, Indi

Nora Malaj: Ja cfare lendesh duhet te zgjidhni per te fituar universitetin

“Përvec Universitetit të Sporteve dhe të Arteve që do të kenë konkurim, të gjitha universitetet e tjera do të vendosin kriterin e notës mesatare...

Rrahu nxënësit në orën e mësimit në Librazhd, mësuesi denoncohet dhe nis proçedimi penal

Mësuesi rrahu nxënësit në orën e mësimit në Librazhd dhe denoncohet nga Drejtoresha e Drejtorisë Arsimore e Librazhdit, pasi ai është filmuar nga një...

Lajmet e fundit