Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

nxenes

SKANDALI/ “Je super p***, o zyshe të kam…”, fëmijët flasin me fjalor banal në klasë, mësuesja nuk bën asnjë reagim

Një video skandaloze po qarkullon në rrjet, ku shihet se disa fëmijë në një shkollë 9 vjeçare në Shqipëri flasin me fjalë banale në...

Kryebashkiakja e Patosit mbyll shkollën dhe ja jep me qira për lokal kushëririt, banorët dhe nxënësit dalin në protestë

Nxënësit në fshatin Grizë janë transferuar në Patos, pasi ambientet e shkolles i janë dhënë me qira njerëzve të kryetares së bashkise, për ta...

Numri i nxënëseve bie me shpejtësi, popullata e ciklit 9-vjeçar 5-14 vjeç tkurrje me 2.1% brenda një viti

Popullsia në moshë shkollore po tkurret me shpejtësi viti pas viti, ku përveç sinjaleve për plakjen e popullsisë së vendit, rënia e numrit të...

Viti i ri shkollor, Evis Kushi: Rihapet procesi i regjistrimit online nga data 15 deri në 30 gusht

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka njoftuar se të gjithë nxënësit e klasave të para dhe të dhjeta të cilët nuk kanë mundur të...

Bëri për spital nxënësin, i mituri denoncon në polici drejtorin e shkollës

Një nxënës nga Suhareka, Kosovë ka denoncuar në polici drejtorin e shkollës, ku akuzon se ai e ka dhunuar. Sipas viktimës ngjarja ka ndodhur në...

PËRMET, ja kush janë nxënësit dhe mësuesit ekselentë që u vlerësuan me bursë nga fondacioni “Niko Gjika”

Pa “Fjalët e qiririt” Përmeti nuk do të kuptohej. Ndoshta edhe për shkak të vargjeve të Naimit dhe dëshirës së të rinjve për të...

E pazakontë në qytetin shqiptar, ceremonia e varrimit bëhet në oborrin e shkollës në prani të nxënësve

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në një shkollë në qutetin e Ferizaj, në Kosovë.Në fushën e futbollit të shkollës “Vezir...

Blendi Fevziu tregon historinë e veçantë: Lulzim Bashën e kam patur nxënës, doja ta nxirrja jashtë por…

Moderatori Blendi Fevziu mbrëmjen e sotme ka treguar një histori të veçantë në emisionin “Dola te Ola”.Ai tha se kryedemokratin Lulzim Basha e kishte...

U akuzua për hedhjen e lëndës kimike në shkollë, flet 15 vjeçari: Kam patur vetëm një spraj që nuk e kam përdorur, ja çfarë...

Nxënësi 15 vjeçar i shkollës “Janaq Kilica’ në qytetin e Fierit është intervistuar nga News24, ku është shprehur se nuk ka qenë ai shkaktari...

Sot Kryeministër i Kosovës, por çfarë nxënësi ka qenë Albin Kurti? Flasin mësuesit

Albin Kurti është kryeministri i ri i Kosovës, por kur ka qenë i ri ishte një nga nxënësit më të mirë të klasës. ...


Lajmet e fundit