Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

nxenes

Ditë tmerri në Rusi, një person i armatosur hap zjarr në shkollën me 1000 nxënës, 6 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Rusi. Sipas mediave të huaja mësohet se një person i armatosur ka hapur zjarr...

Numri i nxënësve në arsimin para universitar përgjysmohet në tre dekada

Në vitet e para të tranzicionit deri në 1994-1995 regjistroheshin në klasë të parë rreth 77 mijë nxënës në vit. Por nga viti në...

E rëndë! 18-vjeçari hap zjarr në shkollën fillore, vdesin 19 fëmijë dhe plagosen 11 të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë fillore në Uvalde, Teksas, ku 21 persona kanë mbetur të vrarë, ndërsa dhjetëra të tjerë...

Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle në Tiranë, evakuohen nxënësit

Një linjë e tensionit të mesëm ka marrë flakë ditën e sotme në Laprakë pranë shkollës “Ahmet Gashi”. Bëhet me dije se pas ngjarjes procesi...

“Hapi librat, mos hapni këmbët”, “masakrohet” ministrja pas deklaratës në një gjimnaz  

Deklarata e ministres së Shëndetësisë Rofi Ramatuba në Afrikën e Jugut ka sjellë reagime të shumta. Ministrja vizitoi një shlkollë në Segagapeng, ku u tha...

“Sot mbyllim tremujorin e parë të këtij viti shkollor”, ministrja Kushi mesazh nxënësve për festat: Mos harroni të lexoni libra…

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi me rastin e fundvitit u ka përcjellë një mesazh nxënësve të cilët sot, kanë nisur edhe pushimet. Kushi në videon...

Po kthente fëmijët nga shkolla, merr flakë autobusi me nxënës në Divjakë

Autobusi i nxënësve në fshatin Kryekuq të Divjakës ka marrë flakë pasditen e djeshme. Newsbomb.al mëson se në momentin kur ka ndodhur ngjarja, autobusi...

Mbyllet një klasë në Këlcyrë, 4 nxënës pozitivë me Covid-19

Klasa e 9-të në shkollën e Këlcyrës, është mbyllur pasi disa nxënës janë prekur nga Covid-19. Bëhet me dije se katër nxënës janë prekur nga...

Drejtori ngacmoi seksualisht nxënëset, reagon Kushi: Do të përgjigjet përpara drejtësisë dhe sigurisht do të marrë dënimin e merituar

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka reguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që është shënuar në shkollën e fshatit Stropckë, ku drejtori i...

Ministrja Kushi sqaron: Në 78% të shkollave në Shqipëri mësimi bëhet normalisht, pa turne dhe pa zgjatje orësh, në qendrat e qyteteve ka shumë...

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, thotë se në 78% të shkollave në të gjithë Shqipërinë mësimi bëhet normalisht, pa turne dhe pa zgjatje orësh...

Lajmet e fundit