Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

novak djokovic

ZYRTARE/ Austrialia fiton “betejën” dhe dëbon Novak Djokovic, tenisti serb humbet “Australian Open”

Novak Djokovic nuk do të luajë në Australian Open. Gjykata Federale vendosi njëzëri heqjen e vizës së tij dhe për rrjedhojë dëbimin e tij...

Novak Djokovic fiton betejën e parë në Australi, Gjykata i jep të drejtë tenistit

Novak Djokovic ka fituar një betejë të përkohshme me shtetin e Australisë. Gjykata e këtij vendi i ka dhënë të drejtë serbit, që iu...

Vuçiç i del në mbrojtje tenistit serb Djokovic, sulmon qeverinë australiane: S’është lojë e ndershme, por gjueti politike

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka dalë në mbrojtje tenistit serb, Novak Djokovic, të cilit i është anuluar viza nga autoritetet australiane se...

Qëndroi 8 orë i bllokuar në aeroportin e Melburn, Australia i refuzon vizën dhe dëbon tenistin serb Novak Djokovic

Novak Djokovic nuk do të marrë pjesë në Austrlian Open. Numri një në botë i tenisit ka qendruar për 8 orë i bllokuar në...

Lajmet e fundit