Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

norvegjia

10 vendet evropiane me gjobat më të rrepta, Norvegjia e para: Nëse jeni i dehur në timon, ndëshkoheni me 5,783 euro

Vendet evropiane nuk kanë një standard të njëjtë për gjobat, duke aplikuar masa administrative nga më të ulëta e deri te ato më marramendëset....

Norvegjia premton 1 miliard euro ndihmë financiare për popullin e Ukrainës

Norvegjia ka premtuar një shtesë prej 1 miliardë eurosh (865.4 milionë £; 1.04 miliardë dollarë) për të mbështetur Ukrainën për pjesën tjetër të vitit...

Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit ndërmjet Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe Zyrës së Audituesit të Përgjithshëm të Norvegjisë

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, z. Arben Shehu zhvilloi në datat 9-10 maj 2022 një vizitë zyrtare pranë Zyrës së Audituesit të...

Norvegjia jep 44 milionë dollarë për të blerë armë për Ukrainën

Norvegjia do të ndajë 400 milionë korona norvegjeze (44 milionë dollarë) për një nismë të udhëhequr nga Britania për të blerë armë dhe pajisje...

Covid-19 “alarmon” Evropën, ky vend rikthen kufizimet me Shqipërinë, ja çfarë duhet të kenë parasysh udhëtarët

Përhapja me shpejtësi e variantit të ri “Delta” ka detyruar Norvegjinë që të ashpërsojë masat për frenimin e përhapjes së virusit. Së fundmi, sipas një...

Norvegjia miraton ligjin, influencuesit duhet të tregojnë kur përdorin “Photoshop”

Norvegjia ka miratuar një ligj që i detyron influencuesit që të tregojnë kur përdorin “Photoshop” në postimet e tyre në rrjetet sociale.Sipas ligjvënësve norvegjezë,...

Maduro kërkon ndihmën e Norvegjisë për negociata me Guaidon

Presidenti i Venezuelës, Nikolas Maduro, ka bërë thirrje për dialog, për t'u dhënë fund kundërshtimeve me liderin e opozitës Juan Guaido. ...

Ambasadori norvegjez: Industria Detare, Sektori premtues për Shqipërinë

Në 8 Qershor , çdo vit bota celebron Ditën Botërore të Oqeaneve, si një ditë për apelim dhe  më shumë  vëmendje të aktorëve politik...

E prenotojnë më shumë se 7 mijë persona, inagurohet restoranti i parë nënujor

Në Norvegji është inaguruar restoranti i parë që ndodhet nën ujë dhe e ka emrin ‘Under’. Restoranti i ri që u...

Nelgert Pata kontrollonte së bashku me të atin rrjetin e prostitucionit në Norvegji, Gjykata hodhi poshtë dosjen e nordikëve

Nelgert Pata, i ekzekutuar të dielën në Fier, është një personazh i njohur në trafikun e prostitucionit në Norvegji, ku mendohet dhe ka zanafillen...

Lajmet e fundit