Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

norvegji

50-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Norvegji-Shqipëri, Meta: Krenar për bashkëpunimin, ardhja e turistëve ndikon në afrimin e dy kombeve

Në Institucionin e Presidentit u zhvillua sot ceremonia solemne e organizuar për 50-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Norvegjisë dhe Shqipërisë, që përkon...

Ndërroi jetë në 2011, administratori gjen në banesë pas 10 vitesh burrin

Një burrë ka qëndruar i vdekur në banesën e tij në Oslo, Norvegji për dhjetë vjet dhe u zbulua nga administrator i pallatit. Sipas mediave të...

Dallgët ‘kërcënojnë’ anijen në mes të detit, ekuipazhi shpëtohet me helikopter

Një anije holandeze e mbetur në mes të detit në brigjet e Norvegjisë është “pushtuar” nga dallgët e shumta të shkaktuara nga moti i...

KATASTROFALE/ Lumi merr përpara një pjesë të ndërtesës në Norvegji, 10 të plagosur dhe 21 të zhdukur (VIDEO)

Një rrëshqitje e dheut në një fshat norvegjez ka plagosur 10 persona dhe 21 të tjerë janë ende të zhdukur, pasi shtëpitë e tyre...

Vrau 77 persona në Norvegji, Anders Breivik do të paraqesë kërkesën për falje të dënimit

Anders Breivik, 41 vjeçari që vrau 77 persona në Norvegji, do të paraqesë në Gjykatë kërkesën për falje të dënimit. Shpërthimi...

Frika nga përhapja e koronavirusit, Rusia mbyll kufijtë me Poloninë dhe Norvegjinë

Kryeministri rus të shtunën në mëngjes njoftoi një seri të re masash që synojnë të ndalojnë përhapjen e koronavirusit në vend. ...

Vetëvritet shkrimtari dhe ish-bashkëshorti i princeshës së Norvegjisë në moshën 47-vjeçare

Ish- dhëndri i mbretit të Norvegjisë, Ari Behn vdes në moshën 47 vjeçare. Lajmin e hidhur e dha zëdhënesi i tij...

Me VIDEO: Norvegjezi djeg Kur’anin në mes të sheshit, sulmohet brutalisht nga disa të rinj

Gjatë një proteste anti-islame nga një grup ekstremistësh anti-islamik (SIAN) në Norvegji, protesta ka degjeneruar deri në pikën kur iu vendos zjarri një kopjeje...

Sulmi në një xhami në Oslo po hetohet si akt terrorist

Policia në Norvegji arrestoi autorin e një sulmi, i cili hapi zjarr në një xhami në Oslo të shtunën, duke lënduar një person që...

U bllokuan në det, shpëtohen 1300 pasagjerë

Rreth 1300 pasagjerë të bllokuar në një anije udhëtimi jashtë bregut perëndimor të Norvegjisë u shpëtuan nga ekipet e shpëtimit pas një pune intensive...


Lajmet e fundit