Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

norvegji

“Kam ndryshuar”, vrasësi masiv norvegjez kërkon lirimin, psikiatrja: Mos i zini besë!

Norvegjezi Anders Behring Breivik i cili ka vrarë 77 njerëz në 2011, kërkon lirim të parakohshëm nga burgu. Psikiatrja që ka mbikqyrur ekstremistin tha...

Jep dorëheqjen pas një skandali kryetarja e parlamentit norvegjez

Kryetarja e parlamentit norvegjez, Eva Kristin Hansen ka dhënë dorëheqjen pas një skandali, lidhur me një apartament që ajo zotëron në Oslo. Kryeparlamentarja tha...

“As në Zvicër dhe as në Norvegji”, Rama publikon videon nga Belshi: Së shpejti jeni të mirëseardhur

Kryeministri Edi Rama po zhvillon ditën e sotme një vizitë në Belsh, ku zhvilluar edhe një zonë që me financimin e Fondit Shqiptar të...

Shpallen në kërkim dy vëllezërit shqiptarë në Norvegji, akuzohen për vrasjen e një 20-vjeçari (FOTO-EMRAT)

Policia norvegjeze ka shpallur në kërkim dy vëllezër shqiptarë, pasi akuzphen për një vrasje të ndodhur në Mortensrud më 7 tetor. Bëhet fjalë për Valon...

FOTO/ Vrau të paktën 6 persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

Një ngjarje e rënd ëndodhi mbrëmjen e sotme në Norvegji, ku një person qëlloi për vdekje 6 qytetarë me hark me shigjeta, teksa disa...

Masakër në Norvegji, një person sulmon me hark me shigjeta qytetarët në rrugë, disa të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin norvegjez Kongsberg. Disa persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur, pasi një...

Trishtim në komunitetin shqiptar në Norvegji, humb jetën 38-vjeçarja shqiptare, i vëllai i bën shkrimin prekës: Bukuroshja ime më këpute shpirtin…

Aktivistja e njohur Lirika Buzhala ka humbur jetën në moshën 38 vjeçare duke shkaktuar një trishtim të thellë te familjarët dhe miqtë e saj....

Meteori “gjigant” ndriçon qiellin mbi Norvegji, për pak minuta e ktheu natën në ditë (FOTO)

Një meteor "jashtëzakonisht i madh" ndriçoi qiellin e natës mbi Skandinavinë jugore në orët e para të mëngjesit të së dielës para se një...

Një dekadë nga masakra e Norvegjisë, përkujtohen 77 jetët e humbura nga sulmet e Breivik

Norvegjia përgatitet të përkujtojë nesër, më 22 korrik 77 jetët e humbura gjatë sulmit kur ekstremisti Anders Behring Breivik, realizoi masakrën më të përgjakshme...

Frikë nga vala e katërt e Covid-19, “Delta” fut përsëri në karantinë këtë shtet

Mutacioni i ri i koronavirusit “Delta” ka shqetësuar të gjithë ushëheqësit. Në prag të lirimit të masave dhe hapjes së vendit, Norvegjia ka vendosur...

Lajmet e fundit