Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

non grata

Sali Berisha non-grata në Angli/ Zheji: Goditje jo e lehtë për doktorin dhe PD! Lubonja: Akt politik në favor të Ramës

Analisti Artur Zheji thotë se shpallja e ish-kryeministrit Sali Berisha non-grata nga Britania e Madhe, është një goditje jo e lehtë për kryetarin aktual...

Në listën e “non grata-ve” edhe nga mazhoranca? Reagon ambasada e Britanisë së Madhe

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar sot pasi ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi se është shpallur non-grata nga qeveria britanike. Të pyetur nga...

Sali Berisha e akuzoi edhe për shpalljen non-grata nga Britania, Edi Rama e thumbon me librin e Enver Hoxhës

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe njëherësh kryetar i PD, ka pranuar sot publikisht se është shpallur si person non-grata nga Britania e Madhe. Në një...

Shpallja non-grata nga Britania, Berisha: Ka gisht Basha dhe Rama, më kanë ardhur informacione të sigurta se…

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe ish-kreun e PD, Lulzim Basha,  se jan ata të cilët kanë gisht në shpalljen non-grata...

Sali Berisha NON-GRATA nga Britania e Madhe! E pranon publikisht: Më kanë dërguar letër, më thonë se jam i lidhur me GRUPE KRIMINALE

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pranuar publikisht se është shpallur non-grata nga Britania e Madhe. Newsbomb.al publikoi dje ekskluzivisht lajmin se i dërguari i posaçëm...

Edi Rama sulmon Berishën: Nuk votoi dje për rezolutën kundër Dick Marty! I damkosur non-grata jo vetëm nga SHBA

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sot përmes një shënimi në Twitter ish-kryeministrin Sali Berisha. Ai thotë se kryetari i PD nuk ka votuar rezolutën...

Lista e britanikëve me “non-grata” nga Shqipëria, flet ambasadori King-Smith: Nuk do t’i bëjmë publik emrat

Newsbomb.al ka mësuar ekskluzivisht sot se Ambasada Britanike ka sanksionuar për herë të parë si persona “TË PADËSHIRUAR” 27 politikanë dhe biznesmenë në botë...

Non-grata e Britanisë së Madhe, reagon Yuri Kim: Ata që kanë abuzuar me besimin e publikut për t’u pasuruar dhe shtrembëruar ligjin do të...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit të publikuar ekskluzivisht nga newsbomb, ku mesditën e sotme u bë me dije se Ambasada...

EKSKLUZIVE/ Edhe BRITANIKËT me “NON-GRATA”! Ambasada deklaratë sot për 27 politikanë qe e kanë të ndaluar Londrën, kush janë shqiptarët në listën e zezë?

Korrupsioni në nivelet e larta shtetërore u vu një vit më parë në qendër të politikës amerikane për t'u ndaluar të gjithë ligjvënësve hyrjen...

Berisha “non grata”, ambasadorja franceze: Jemi solidarë me SHBA, respektojmë qëndrimin e tyre

“Franca do të rreshtohet gjithmonë krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, ky është qëndrimi i ambasadores së Francës në Shqipëri Elisabeth Barsacq, e pyetur...

Lajmet e fundit