Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

non grata

U shpall “non grata” nga SHBA, flet jashtë Kuvendit Tom Doshi: Nëse bëhet Vettingu në politikë nuk mbetet as gjysma në Parlament

Flet deputeti Tom Doshi, pas shpalljes person ‘non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Në fakt në dalje të Kuvendit Doshi...

‘Non-grata’ në SHBA: Adriatik Llalla ‘braktis’ Shqipërinë, zbuloni ku ka shkuar me familjen

Ish-prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, fill pasi u njoh me vendimin e Departamenit Amerikan të Shtetit ku i ndalohej përjetësisht hyrja në SHBA, u...

Turku që ofendoi Gjergj Kastriotin nuk shkel më në Shqipëri, do shpallet “Non grata”

Historiani turk që shau Skënderbeun si tradhëtar të sulltanit dhe vrasës grash e fëmijësh, nuk do të shkelë në Shqipëri. Ai do të shpallet...

Lista e zezë e ambasadorit Donald Lu: Emrat e gjyqtarëve dhe prokurorëve “non grata” në SHBA

Në listën e zezë të gjyqtarëve që iu është anuluar viza amerikane janë edhe emrat e 14 gjyqtarëve të kallëzuar nga ILDKPKI-ja, kallëzime që...

I zgjati licensën kompanisë, kryeministri i Spanjës shpallet “non grata” në vendlindjen e tij

Pontevedra, qyteti ku u rrit kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy njoftoi se ish-banori më i rëndësishëm i saj, nuk ishte më i mirëpritur. ...

Lajmet e fundit