Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

non grata

Kërkuat që Tom Doshi të largohej nga politika se ishte “non grata”, po Sali Berisha?! Lulzim Basha refuzon të flasë: Nuk bëj asnjë koment!

Kreu i PD Lulzim Basha refuzon të komentojë vendimin e Partisë që ai drejton për ish-kryeministrin Sali Berisha. Në një konferencë për gazetarët, ai...

Ambasadorët në Tiranë bojkotojnë Sali Berishën pas “Non Grata-s”, në zyrë i shkon vetëm diplomati hungarez, FOTO që publikoi ish-kryeministri

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha, u shpall pak kohë më parë person “Non-Grata” nga Shtete e Bashkuara të Amerikës. Berishës dhe familjes së tij iu...

Sali Berisha sfidon Amerikën: Mezi po pres të shkoj në Parlament në shtator! Të sjellin një të dhënë dhe unë tërhiqem nga politika

Ish-kryeminstri Sali Berisha e konfirmon për herë të parë, ai do të jetë në shtator në legjislaturën e re të Kuvendit të Shqipërisë! Për...

“NON GRATA” e Berishës krisi marrëdhënien me Bashën?! FOTO nga Kuvendi i PD, nuk ka më vend për dyshime

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij e ngushtë u shpall “non-grata” dhe iu ndalua hyrja në Amerikë, pasi dyshohet se janë të përfshirë...

Aleanca për Teatrin padit në SPAK Sorecën: I kemi kërkuar PE ta lirojnë nga detyra, Meta dhe Xhaçka ta shpallin “Non Grata”

Aleanca për Teatrin ka depozituar një tjetër kallëzim në SPAK sa i takon çështjes për shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një dalje për mediat, juristja...

“Reeker erdhi për të mësuar se ç’do të bëjë PD me Berishën”, analisti bën deklaratën e fortë: Basha ka rënë në grackën e Yuri...

Analisti i njohur Mentor Nazarko duke folur pë situatën politike në vend, ka komentuar dhe vizitën e ndihmës Sekretarit të Shtetit Amerikan, Philip Reeker...

Berisha i shkruan Bordit Ekzekutiv të Vatrës: Shpallja non grata një veprim aksidental, i sfidoj trilluesit me mbrojtjen ligjore

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dërguar një letër Federatës Pan–Shqiptare të Amerikës, Vatra, në lidhje me shpalljen e tij dhe familjes “non grata” nga...

Paralajmërimi i Alfred Pezës: Në javët në vazhdim do të ketë “non grata” të tjera në Shqipëri, jo vetëm nga politika

Analisti Alfred Peza ka bërë një paralajmërim të fortë mbrëmjen e sotme, pasi u shpreh se pas Berishës, në javët në vazhdim do të...

“Në SHBA janë ‘non grata’, në Shqipëri s’ka dosje për ta”; fjala e fortë e shefit të SPAK: Ju garantoj, çdo indicje që do...

Kreu i SPAK Arben Kraja, është duke raportuar në Kuvend për punën e Prokurorisë Speciale gjatë vitit të fundit. Ai ka thënë se për...

Shpallja “non grata” e Sali Berishës, kongresmani Zeldin kërkon informacione nga DASH: Dua një shpjegim të hollësishëm…

Kongresmeni epublikan Lee Zeldin kërkon informacione nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) për shpallen “non grata” të Sali Berishës dhe familjes së tij. Bëhet me dije...

Lajmet e fundit