Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

non-grata

Berisha non-grata nga Britania, Meta: Punë e tyre! Edhe Zelanda e Re ta shpallë, nuk ndryshon asnjë qëndrim

Ish-presidenti Ilir Meta ka komentuar shpalljen non-grata nga Britania e Madhe të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke thënë se nuk ndryshon asgjë në Shqipëri. Meta tha...

A ndiheni i izoluar nga ndërkombëtarët? Berisha: Më motivon vetëm mbështetja e shqiptarëve!

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse ndihet i izoluar nga ndërkombëtarët, pas deklaratave të fundit të politikanit të CDU-së gjermane Peter Beyer. Gjatë një konference...

Evi Kokalari: Doktor Berisha, jemi 700 veta këtu! PD do ta bëjmë si partinë Republikane e SHBA

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari ka qenë sot e pranishme në “foltoren” që ish-kryeministri Sali Berisha ka organizuar virtualisht në Nju Xhersi, ndonëse është i...

Berisha NUK PËRMBAHET dhe sulmon Ambasadoren e SHBA: Yuri Kim, në zyrën time NUK do shkelësh KURRË!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër ambasadoren e SHBA në Tiranë, duke thënë se nuk do ta pranonte kurrë në zyrën e tij. Duke iu...

“Berisha ‘non-grata’”, Patozi i jep merita Bashës: Është i vetmi i fituar nga kjo përplasje. Po e mban mirë me SHBA dhe me doktorin

Ish-kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi i jep merita Lulzim Bashës, lidhur me përplasjen që është krijuar mes ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri...

“Sali Berisha nuk do të jetë në Parlament në shtator”, avokati tregon arsyen

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur sot në studion e Repolitix lidhur shpalljen “non-grata” nga SHBA të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ai tha se...

“PS nuk do i mbrojë zyrtarët që kanë probleme me ligjin”, ministrja Gjonaj flet për “non-gratan” e Berishës: Vendim i drejtë!

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka komentuar vendimin e DASH, për shpalljen “non-grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një intervistë për gazetaren Nisida Tufa,...

“Vatra” e shqetësuar për “non-gratan” e Berishës, Yuri Kim zhvillon takim virtual me diasporën shqiptare në SHBA

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi një takim virtual me udhëheqës të komunitetit të diasporës shqiptaro-amerikane në fillim të kësaj jave. Siç bën...

“Jemi të shqetësuar për shpalljen “non-grata” të mikut tonë Berisha”, “Vatra” në SHBA i bën thirrje Blinkenit: Nxirrni fakte ose lirojeni nga barra morale

Federata “Vatra” në SHBA ka bërë një deklaratë publike rreth shpalljes “non-grata” të ish-presidentit dhe ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, së bashku me familjen. Ata...

Frrok Çupi: Berisha ‘tirani’ i fundit në Ballkan pas Millosheviçit, s’i ka sjellë asnjë të mirë vendit dhe është rrezik për paqen

Analisti Frrok Çupi e ka konsideruar Sali Berishën 'tiranin' e fundit të Ballkanit duke e krahasuar me figura si Millosheviç e Izetbekoviçin. I ftuar...

Lajmet e fundit