Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

nju jork

Nga Katari në Nju Jork, ambasadorët e Kosovës rrëzojnë deklaratat e Vuçiç për tërheqjen e njohjeve të Pavarësisë

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, deklaroi ditë më parë se nëntë shtete kishin tërhequr njohjen e Pavarësisë së Kosovës. Mes shteteve që ai ka përmendur...

Brandi shqiptar “pushton” New York-un, shfaqet në “billboardin” e Times Square (Foto)

Stilistja e njohur shqiptare Ola Gjoka ka bërë që “Times Square” në Nju Jork të “flasë” shqip. Koleksioni i stilistes Gjoka është shfaqur në Times...

Edi Rama takohet me zyrtaren e lartë amerikane në Nju Jork: Diskutuam për sulmet e Iranit dhe forcimin e mbrojtjes kibernetike

Kryeministri Edi Rama është takuar në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Victoria Nuland, Nënsekretare e Shtetit për Çështjet Politike të...

Kriza energjitike dhe Irani, Edi Rama flet nga Nju Jorku: Agresion real, hetimet ishin të plota! Do marrim dronë të armatosur nga Turqia

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Nju Jorku për krizën energjitike, sulmet kibernetike të Iranit dhe për investimet në teknologji të Shqipërisë. Rama ka...

Mes Abazoviç dhe Vuçiçit, Edi Rama ndan foto me liderët e ballkanikë në Nju Jork

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtete e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në punimet në punimet e Sesionit të 77 të Asamblesë...

“Arnaut, Edi, Edi”, presidenti Erdogan takon një shqiptare në New York, përmend menjëherë emrin e kryeministri Rama

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ndodhet në Shtetet e Bashkuara ku po merr pjesë në disa takime zyrtare. Si rrallëherë, ai ka dalë në...

Paragjykimet e shoqërisë, ndëshkim i dytë për gratë dhe vajzat e përdhunuara

Patriarkalizmi, mungesa e llogaridhënies dhe paragjykimet janë disa prej arsyeve që i bën të mbijetuarat të druajnë të denoncojnë përdhunuesit. Këtë vlerësim e dhanë...

Zbulohet identiteti i autorit që qëlloi me thikë novelistin Salman Rushdie, si u vranë më parë përkthyesit e librit të tij

Autori i plagosjes me thikë të novelistit me famë botërore Salman Rushdie është 24-vjeçari Hadi Matar nga Nju Xhersi, ka bërë me dije policia...

Sulmohet shkrimtari i famshëm Salman Rushdie, dyshohet se e kanë qëlluar me thikë

Novelisti i famshëm Salman Rushdie raportohet se është sulmuar me thikë teksa po mbante një fjalim përpara audiencës në Nju Jork. Rushdie po fliste në...

Motrat e Florian Belliut kërkojnë kujdestarinë e dy fëmijëve: Na duhen 50 mijë dollarë t’i marrim

Dy motrat e aktorit Florian Belliu, i cili i dha fund jetës në Nju Jork duke u hedhur nga ballkoni i apartamentit pasi më...

Lajmet e fundit