Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

njohja e kosoves

Vizita e Niko Dendias në Shqipëri, reagon PDIU: Qeveria të diskutojë për çështjen Çame, heqjen e ligjit të luftës dhe për njohjen e Kosovës...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias do të vizitojë sot Shqipërinë, në lidhje me këtë ka reaguar edhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Kurti i kërkon Greqisë njohjen e Kosovës: Do të na sjellë njohje nga vende të tjera

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se tani është koha e duhur që Greqia ta njohë pavarësinë e Kosovës. Në fjalimin e tij në...

Deputetët i kërkojnë kryeministrit spanjoll njohjen e Kosovës: Është koha për ta parë si shtet të plotë!

Dy deputetë të Dhomës së Ulët në Kongresin e Deputetëve i kanë kërkuar kryeministrit Pedro Sanchez të njohë pavarësinë e Kosovës.Deputeti Aitor Esteban ka...

Vuçiç “reflekton” pas takimit me Angela Merkel: S’ka hyrje të Serbisë në BE pa zgjidhur çështjen e dialogut me Kosovën!

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas takimit të sotëm me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur optimiste lidhur me vazhdimin e dialogut Kosovë –...

Mediat serbe: Dhjetë vende të gatshme për të tërhequr njohjen e Kosovës

Disa vende në Afrikë dhe Lindjen e Mesme mund të rishqyrtojnë vendimin e tyre të mëparshëm dhe janë gati që të tërheqin njohjen e...

Pas deklaratës së Erdogan, reagon Vuçiç: Kosova nuk është çështje turke, ai është i fuqishëm, por…(E PLOTË)

Presidenti Tayip Erdogan tha se do të punojë për njohjen e Kosovës, ndërsa në lidhje me këtë lajm ka reaguar edhe presidenti i Serbisë,...

Vuçiç “gris” marrëveshjen e firmosur në Uashington: Nuk do e zhvendosim ambasadën në Izrael, ata njohën Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se Serbia do të veprojë në përputhje me interesat e saj sa i takon zhvendosjes së ambasadës serbe...

Albin Kurti zbulon për çfarë e pyeti Macron gjatë takimit në Paris: Çfarë mund të japë Kosova për…?

Kryeministri Albin Kurti ka dhënë një intervistë për gazetën franceze “Le Monde” ku ka zbuluar edhe detaje nga takimi qe ka pasur në Paris...

Vuçiç “i prerë” me Kosovën: Unë nuk do të nënshkruaj njohjen, por do ta bëjë dikush pas meje…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka paraqitur para Kuvendit të Serbisë raportin për dialogun me Kosovën, duke deklaruar se nuk do ta nënshkruajë njohjen...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani i kërkojnë ministrit grek njohjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias në Prishtinë, i ka kërkuar atij njohjen e Kosovës. “Kurti...

Lajmet e fundit