Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

Nikos Dendias

Dendias flet për çështjen e detit: I kënaqur që Mitsotakis e Rama kanë rënë dakord për të…

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias thotë se shteti i tij dhe Shqipëria po hapin një kapitull të ri në marrëdhënien e tyre...

Dendias i rikthehet çështjes detare me Shqipërinë: Greqia ka të drejtën e patjetërsueshme të shtrijë ujërat në 12 milje, mes dy vendet ende vijojnë...

Ministri i Jashtëm në Greqi, Nikos Dendias i është rikthyer çështjes detare me Shqipërinë. Në një intervistë për gazetën greke “Parapolitika”, ai ka folur...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani i kërkojnë ministrit grek njohjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias në Prishtinë, i ka kërkuar atij njohjen e Kosovës. “Kurti...

Lënë pas të kaluarën, ministri grek në Kosovë: Jemi pro liberalizimit të vizave, Greqinë do e keni përkrah sa herë të keni nevojë

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ditën e sotme ka pritur homologun grek, Nikos Dendias, ku kanë diskutuar rreth liberalizimit të vizave dhe...

Kërcënimi i ministrit grek: Nuk do të bëjmë asnjë lëshim, Shqipëria të respektojë të drejtat e pakicave greke nëse do të hapë negociatat

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, në Konferencën e Dytë Ndërkombëtare mbi Trashëgiminë Kulturore të ndërmarrë nga Instituti i Punëve të Jashtme në bashkëpunim...

Ministri i Jashtëm grek do të vizitojë Kosovën nesër, ja se çfarë pritet të diskutohet

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias nesër pritet që të vizitojë Kosovën. Në këtë vizitë Dendias do të takohet me liderët institucionale të vendit. Më...

U “përplas” me homologun grek gjatë vizitës në Athinë, ministri turk harron sherrin, përqafohet me Dendias dhe darkojnë në Akropoli

Nisi me tensione vizita e ministrit të Jashtëm turk Mevlüt Çavuşolulu në Greqi. Ndalesa e parë sot e shefit të diplomacisë turke ishte në...

Ministri i Jashtëm i Greqisë udhëton sot drejt Izraelit dhe Palestinës, takon krerët e dy vendeve

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias do të udhëtojë sot drejt Izraelit dhe territoreve të Palestinës. Shefi i diplomacisë greke do të takohet fillimisht...

Sot takim mes ministrit turk dhe Dendias: S’kemi nevojë për BE dhe vende të tjera për të biseduar me Greqinë, do vazhdojmë dialogun si...

Ditën e sotme do të zhvillohet një takim midis ministrit të Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşo dhe homologut të tij grek Nikos Dendias në Ankara. Pak...

Vangjel Dule dhe Fredi Beleri shkojnë në Greqi dhe takojnë ministrin e Jashtëm të Greqisë Dendias, kërkojnë mbështetje për zgjedhjet

Kreu i PBDNJ Vangjel Dule dhe kreu i Omonias Fredi Beleri kanë zhvilluar një takim në Greqi, me zyrtarët më të lartë të diplomacisë...

Lajmet e fundit