Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
40 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Nikolla Gruevski

U arratis në Hungari, bashkëshortja e Nikolla Gruevskit “çon” ish-kryeministrin në gjykatë

Borkica Gruevski, bashkëshortja e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, ka dorëzuar kërkesë për divorc në Gjykatën Themelore Civile në Shkup. Nikolla dhe Borkica Gruevski u martuan në...

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet sërish me burg, akuzohet për shpërdorim detyre

Ish- Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski, aktualisht azilant në Hungari, është dënuar me 6 vite burg, kurse ish-Sekretari i Përgjitshëm, Kiril Bozhinovski,...

I arratisur në Hungari, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me 9 vite burg

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski, është dënuar nga Gjykata Penale e Shkupit me 9 vite burg, i akuzuar për shpërdorim detyre. Gruevski, i...

Dënohet me 7 vite burg ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski është dënuar me 7 vite burg në mungesë, për përvetësimin e 1.3 milionë eurove nga partia e...

U sanksionua nga SHBA, reagon ish-kryeministri i RMV: Më vjen keq! Akuzat janë të pasakta, kam punuar me nder

Ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski, ka reaguar pas shpalljes “non-grata” nga Departamenti i Thesarit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Përmes një...

Nikolla Gruevski hap biznes në Hungari, shet qelqurina dhe produkte pastrimi

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka hapur një biznes në Hungari, ku po qëndron në azil politik. Gruevski, i cili është dënuar me dy vite...

Rasti ‘Trajektorja’, ish kryeministri maqedonas shpëton nga akuzat për korrupsion

Rasti 'Trajektorja' në lidhje me Prokurorinë Speciale Publike në Maqedoninë e Veriut, i cili përfshin edhe ish kryeministrin Nikolla Gruevski, është duke u zgjatur...

Edhe pse azilant në Hungari, Nikolla Gruevski shfaqet në eventin e biznesit krah brunes seksi (FOTO)

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski ndodhet në Hungari ku muaj më parë përfitoi azil politik. Me sa duket ai...

Arrestohet ish-kryeministri Nikolla Gruevski, në gjykatë me pranga në duar

Arrestohet ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Gruevski është paraqitur sot në gjykatë në Hungari me pranga në duar, ndërsa mban sipër...

Në Maqedoninë e Veriut e pret burgu, Gruevski jep dorëheqjen nga Budapesti

'Vendosa të tërhiqem nga funksioni i deputetit. Për këtë vendim ditëve në vijim do ta informoj formalisht edhe Kuvendin. Falënderoj deputetët e VMRO-DPMNE-së,...

Lajmet e fundit