Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Niko Peleshi

Ishin me mision në Afganistan, kthehen në Atdhe ushtarët paqeruajtës shqiptarë

Janë rikthyer në Atdhe Kontigjenti VL paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë, të cilët...

“Paqe me Ramën?” Ditmir Bushati shfaqet në krah të Niko Peleshit, merr pjesën në Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS

Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi Kongresin e Jashtëzakonshëm, në kuadër të 30 vjetorit të krijimit të Partisë. Por në këtë Kongres nuk ka munguar...

Ndarja nga jeta e regjisorit të madh, Peleshi: Sot humbëm Piro Manin, padyshim do të zerë vendin e merituar në panteonin e korçarëve

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të të regjisorit të madh, Pirro Mani. Me...

“Akademia e FA po modernizohet sipas modelit amerikan”, ministri jep lajmin e mirë: Studentët do diplomohen ushtarakisht dhe në degë civile

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka dhënë sot lajmin e mirë për të gjithë studentët që angazhohen me studime në Akademinë e Forcave të...

Amerikanët zbarkojnë në Pashaliman, “arrestojnë” dy persona në anijen Butrinti (VIDEO)

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar një video nga stërvitja e përbashkët e forcave detare të SHBA, Shqipërisë dhe Kosovës. Stërvitja e përbashkët...

Trupat shqiptare dhe amerikane manovra ushtarake në Bizë, Peleshi dhe Kim ndjekin nga afër stërvitjen

Peleshi dhe Yuri Kim bashkë në stërvitjen e trupave amerikane dhe shqiptare: Jemi shumë krenarë Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ministri i Mbrojtjes Niko...

Defender Europe 21 “pushton” edhe Tiranën, mësohet se kur do të zbarkojnë në kryeqytet helikopterët, tanket dhe trupat ushtarakë

Stërvitja e përbashkët ushtarake mes forcave shqiptare dhe amerikane në kuadër të “Defender Europë 21” do të jetë e hapur edhe për publikun shqiptar. Lajmi...

Polumbarët amerikanë dhe shqiptarë stërviten në Gjirin e Dukatit, Peleshi publikon videon nga zhytja e përbashkët e Forcave Ushtarake

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar një video nga stërvitja e përbashkët mes marinës amerikane dhe asaj shqiptare në kuadër të “Defender Europe...

“Defender Europe 21”, Peleshi nxjerr pamjet e FA: Do të angazhohen dhe do jenë përkrah kolegëve amerikanë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi thotë se të gjithë Forca e Armatosura do të angazhohet për “Defender Europe 2021”. Me anë të një postimi në...

Peleshi për “Defender Europe 21”: Kjo stërvitje mesazh për popujt e Ballkanit, e ardhmja është integrimi i plotë në strukturat euroatlantike

Ministri i Mbrojtjës, Niko Peleshi ka mbajtur fjalën e tij me nisjen e stërvitjes më të madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në...

Lajmet e fundit