Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

nigeri

Libri: Gjatë presidencës së Trump, ushtria amerikane gati sa nuk pushtoi pa dashje Nigerinë

Forcat amerikane, përfshi edhe SEAL 6, përpak kryen një inkursion të paautorizuar në territorin nigerian, i quajtur ndryshe edhe invazion, sipas një libri të...

Përsëritet “Titaniku”, anija ndahet në dy pjesë dhe fundoset, 140 persona të zhdukur

Më shumë se 140 persona janë zhdukur në Nigeri pasi një anije u nda në dy pjesë dhe u fundos. Sipas autoriteteve në anije shumica...

Njerëz të armatosur sulmojnë burgun, lirojnë qindra të burgosur

Rreth 1.800 të burgosur kanë shpëtuar pasi disa burra të armatosur kanë sulmuar një burg në Nigeri. Për tu futur brenda ata përdorën eksplozivë dhe...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. ...

E tmerrshme! Militantët djegin të gjallë 30 persona teksa flinin në makina (Foto)

Disa militantë të dyshuar si islamikë vranë të paktën 30 njerëz dhe rrëmbyen gra e fëmijë, gjatë një bastisjeje në verilindje të Nigerisë. ...

Xhihadistët sulmojnë fshatin, 30 të vdekur, dhjetra gra dhe fëmijë të rrëmbyer

Militantët xhihadistë janë kthyer të sulmojnë në Nigeri, duke lënë 30 të vdekur. Në një sulm të ndodhur të dielën në...

Tragjedi! Organizuan një festë orgji, humbasin jetën 3 persona

Katër studentë nga universiteti i Shkencave në Nigeri ishin pjesë e një orgjie, 3 djem dhe 1 vajzë, në qytetin e Ihiagëa në hotelin...

Sulm me bombë në një XHAMI, 24 të vdekur

Një shpërthim me bombë ka ndodhur pak më parë në një xhami në Mubi të Nigerisë, ku 24 besimtarë muslimanë kanë humbur jetën. ...

Rikthehet sëmundja e tmerrshme. Rrezikon të kthehet në EPIDEMI

Nigeria që nga muaji janar po lufton fort me një virus vdekjeprurës. Sëmundja e quajtuar Lassa, po përhapet me shpejtësi të...

Deklarohet gjendja e jashtëzakonshme, gati të shpërthejë lufta mes këtyre dy shteteve

Yahya Jammeh, presidenti në ikje i Gambisë, ka deklaruar gjendje emergjence 90 ditore duke filluar nga sot, 1 ditë përpara se t’i mbarojë zyrtarisht...

Lajmet e fundit