Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

Nicolas Sarkozy

Prokurorët francezë kërkojnë burg për ish-presidentin francez Nicolas Sarkozy

Prokurorët në gjyqin e ish-presidentit francez Nicolas Sarkozy sot kërkuan për gjashtë muaj burg për shkeljet e financave të fushatës së tij në 2012. Në...

Shijoi mbrëmjen e djeshme me Sarkozy-n në Butrint, Rama zbulon se çfarë i tha ish-presidenti i Francës për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në sot në qytetin e Finiqit në kuadër të fushatës zgjedhore. Gjatë fjalës së tij, Rama...

Sonte do shijojë performacën e Carla Brunit, Rama publikon VIDEON me Nicolas Sarkozyn: Mik i çmuar

Kryeministri Edi Rama ka pritur së fundmi në zyrën e tij në Kryeministri ish-presidentin francez Nicolas Sarkozy. Rama ka publikuar një...

Sarkozy merret sërish në pyetje për skandalin e financimit nga Gaddafi, ja çfarë deklaroi

Ish presidenti francez Nicolas Sarkozy është përballur me seancën e dytë të pyetjeve lidhur me skandalin e financimit me 50 milion euro të fushatës...

Rebelohet moderatori i njohur: KOPILËT e POLITIKËS SHQIPTARE

Nga Denis Dyrnjaja KOPILËT E POLITIKËS SHQIPTARE! Franca hetoi ish-Presidentin Jackues Chirac, po heton tani ish-Presidentin Nikolas Sarkozy. Ky vend evropian që...

U arrestua ditën e djeshme në Paris, por ja ku e ka kaluar natën ish-presidenti Nicolas Sarkozy

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy po pyetet nga prokurorët mengjesin e sotëm, në ditën e dytë të pyetjeve për të, pas akuzës se ka përfituar...

Shuhet ëndrra e Sarkozy për rikthim si president, humb zgjedhjet në parti

Turi i parë i zgjedhjeve brenda partisë së djathtë dhe të qendrës të Francës përfundoi. Rezultatet tregojnë një avancim të dukshëm...

Sulmet e njëpasnjëshme, Sarkozy kërkon ndryshimin e strategjisë në luftën kundër terrorizmit

Jemi në gjendje lufte, nuk ka zgjidhje tjetër përveçse të luftojmë dhe të fitojmë, pa harruar se duhet të ndryshojmë gjithçka në strategjinë tonë...

Jean-François Copé kandidati më i ri i për president në Francë

Baroni, me reputacion disi të lëkundur brenda së djathtës franceze, Jean-François Copé njoftoi vullnetin e tij për të marrë pjesë në zgjedhjet presidenciale të...

Lajmet e fundit