Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

ngjela

“SPAK është mpirë nga kërcënimet”, Spartak Ngela: Shqipëria ka nevojë për një Gjykatë Ndërkombëtare që të luftojë korrupsionin

Avokati Spartak Ngjela ka thënë sot se Shqipërisë i duhet një gjykatë ndërkombëtare që të luftojë korrupsionin. Ai tha gjatë një interviste në “News 24”...

“Bomba” e Ngjelës: Kam informacion që agjentura ruse i është sulur biznesit të vogël në Shqipëri, duan ta falimentojnë

Një deklaratë të fortë ka bërë avokati i njohur Spartak Ngjela për situatën në Shqipëri, pas zhvillimeve të fundit politike në vendin tonë. Ngjela tha...

Ngjela me elozhe për Bashkim Finon: Ata desh bënë kryengritje të rrezikshme në 1997. Ky e zgjidhi pa ia bërë syri tërr

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur me nostalgji dhe me superlativa për ish-kolegun e tij, të ndjerin Bashkim Fino që ndërroi jetë sot...

‘Vuçiç është në krizë’, avokat Ngjela zbulon pse e ftoi Macron Ramën në Paris

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Paris, ku u takua me presidentin Macron, ka shkaktuar shumë debate në sferën politike në Shqipëri. Sipas avokatit Spartak...

Ngjela sulmon krerët e PS dhe PD: Kanë vendosur në lista njerëz që mos t’i dalin kundër. Basha është i humbur se ka prapë...

Avokati i njohur Spartak Ngjela duke komentuar listat e PS dhe PD që do të përfaqësojnë partitë e tyre në zgjedhjet e 25 prillit....

Beteja në gjykatë me Edi RAMËN, Spartak NGJELA i del në mbrojtje Sali BERISHËS: S’ka shpifje atje!

Avokati Spartak Ngjela i del në mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha dhe thotë se deklarata për të cilën e dënoi sot Gjykata e Tiranës nuk...

Ngjela: Ilir Meta i ka ditët e numëruara, ka bërë shkelje shumë të rënda

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka sulmuar sërish presidentin Ilir Meta, madje ka paralajmëruar edhe shkarkimin e tij duke i kujtuar Metës shkeljet e...

‘Presidenti është në hall’, Ngjela: Meta kërkon përplasje të PËRGJAKSHME në shtator. GODITJA i vjen kur…(E PLOTË)

Avokati Spartak Ngjela përmes një komenti në rrjtetet sociale ka hedhur akuza të forta ndaj kreut të shtetit, Ilir Metës. Duke...

Memoriali për viktimat e grushtit të shtetit, Ngjela: Shqiptarët do e shkulin atë turp

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar sot sërish memorialin e vendosur në Tiranë, në nder të viktimave për atë që është cilësuar si...

Shkarkimi i presidentit, Ngjela: Meta fundosi përfundimisht veten, dhe tani gjendet nën akuzë penale(E PLOTË)

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar edhe njëherë procesin e shkarkimit të presidemtit Ilir Meta si dhe Reformën në Drejtësi. ...

Lajmet e fundit