Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

new york

Alarm në selinë e OKB-së, burri i armatosur ‘ngulet’ para godinës dhe refuzon të largohet, policia rrethon zonën

Autoritetet në New York kanë dhënë alarmin pasi një person i armatosur ndodhet jashtë selisë së OKB-së dhe refuzon të largohet. Policia ka rrethuar...

Kryetari i bashkisë së Nju Yorkut merr vendimin ekstrem, detyron punonjësit e qytetit të vaksinohen kundër Covid-19, ose përndryshe…

Kryetari i bashkisë së qytetit të Nju Yorkut, Bill de Blasio njoftoi këtë të mërkurë një urdhër për vaksinim të detyruar për punonjësit e...

Rama takon drejtorin e Pfizer në New York: Një vit më parë na hapën dyert për vaksinimin para të tjerëve në rajon

Kryeminsitri Edi Rama gjatë vizitës disa ditore në New York, është takuar me drejtorin ekzekutiv i kompanisë Pfizer, Albert Bourla. Rama shkruan se kjo kompani...

Edi Rama “provokon” me George Soros: Një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa ditësh në SHBA, i shoqëruar nga ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim. Në New York kryeministri është takuar edhe...

Rama publikon albumin me takimet nga New York, takon edhe legjendën e politikës së jashtme amerikane

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pak pas mesnate një foto album nga takimet që ka zhvilluar në New York. Në foto shihet se Rama është...

Kryeministri Rama takohet me presidentin turk Erdogan në New York

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ndodhet në New York për të marrë pjesë në punimet e sesionit të 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të...

FOTO/Restorantet në New York refuzojnë të pavaksinuarit, krerët e shteteve të OKB hanë picat në trotuar, s’lejohet as presidenti i Brazilit

Krerët e pavaksinuar të shteteve që marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara këtë javë mund t'u duhet të ushqehen me...

Rita Ora shkëlqen rrugëve të New Yorkut, tregon barkun dhe linjat perfekte (FOTO)

Rita Ora është një ndër këngëtaret shqiptare që di të tërheqë gjithmonë vëmendje me pamjen dhe stilin e saj. Ajo është shumë aktive në rrjetet...

Uragani Ida “shkatërron” New York-un, humbin jetën tetë persona, mes tyre edhe një 2-vjeçar

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën në New York pasi ky rajon u godit nga uragani Ida, i cili u shoqërua me shira ...

Stuhia tropikale “Elsa” mbërrin në New York, banorët lëvizin në rrugë me motora uji (VIDEO)

Amerikanët e kanë gjetur zgjidhjen për të lëvizur në rrugë edhe kur ato janë të përmbytura. Një video e shpërndarë nga mediat ndërkombëtare, tregon...


Lajmet e fundit