Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

new york

U vlerësua me çmimimin prestigjoz në New York, Rama shfaqet krah bashkëshortes dhe Zahos: Jam i nderuar!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në New York, mori çmimin prestigjoz “Joan Ganz Cooney Global Leadership Aëard”, për pritjen e afganëve në Shqipëri. Përmes...

Rama merr çmimin në New York për strehimin e afganëve: Turp për vendet e pasura që refuzuan, gjithmonë duhet ta ruajmë kujtesën

Kryeministri Edi Rama ndodhet në New York, ku mori çmimin prestigjoz "Joan Ganz Cooney Global Leadership Award”, për pritjen e afganëve në Shqipëri. Rama ka...

Xhaçka në New York me ftesë të Blinken-it: Shqipëria mbështet rolin e OKB si një aktor kyç për adresimin e krizave ushqimore

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, ka marrë pjesë mori pjesë në takimin e nivelit të lartë në Neë York, "Thirrje për Veprim...

Erion Veliaj publikon foto krah Alex Soros në New York: I lumtur që takova vëllain tim

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion veliaj, ka udhëtuar drejt New York-ut, për inagurimin e rrugës “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Ai ka takuar në SHBA Alex Soros, djalin...

Arbana dhe Eduarti “arratisen” drejt New Yorkut, festojnë ditëlindjen në të njëjtën ditë (FOTO)

Arbana Osmani dhe Eduart Greshaj janë një ndër çiftet më të pëlqyera të show bizzit shqiptar. Rastësi apo fat?! Dyshja festojnë ditën e lindjes...

TERROR në metronë e New York-ut/ Qëllohen me armë 13 persona, gjenden disa bomba të pashpërthyera

Një sulm me  armë raportohet se ka ndodhur në një stacion metroje në Brooklyn, në orët e para të mëngjesit të së martës. Si...

Pas samitit të NATO-së, Olta Xhaçka niset drejt New York-ut për takimin e rëndësishëm

Pas samitit të NATO-s, ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka, është nisur drejt New Yorkut, aty ku dhe ditën e nesërme...

E zhdukur prej tre vitesh, gjendet e gjallë 6-vjeçarja

Një vajzë e re që u zhduk në vitin 2019 në New York është gjetur e gjallë në një dhomë sekrete nën një shkallë. Paislee...

VIDEO/ Butrint Imerin e qëllojnë me shishe në kokë gjatë performancës në New York

Këngëtari i njohur Butrint Imeri ka mbajtur një koncert në New York. Gjatë performancës këngëtari është përballur dhe me një incident. Në rrjetet sociale po...

Rama mban fjalën në New York dhe “shkrin” së qeshuri sallën: Amerikanët të joshin, kur mbarojnë punë thonë “kush je”

Kryeministri Edi Rama është vlerësuar me çmimin “Pionerit Global”, nga ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton. Pasi mori çmimin Rama ka mbajtur edhe një fjalim,...


Lajmet e fundit