Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

new york

Trump dhe Clinton pritet të fitojnë në Nju Jork

Zgjedhjet paraprake të së martës në shtetin e Nju Jorkut janë një provë tjetër e madhe në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara. Dy...

“Lutje për bashkatdhetarët në New York, para se të takojnë Ramën”

Nga Romeo Gurakuqi Para se ta dërgojnë sërish Kryeministrin e Shqipërisë, zotin Edi Rama, në shëtitoret e miliarderëve, në 66 Madison...

Nju Jorku vendos të rrisë rrogën minimale në 15 dollarë/ora

Guvernatori demokrat i Nju Jorkut, Andrew Cuomo ka arritur një marrëveshje me dy dhomat legjislative të këtij shteti për një projketbuxhet që parashikon rritjen...

“Mother Teresa day”, New York nderon humanisten shqiptare

Shteti i New York-ut në SHBA ka shpallur datën 4 shtator si ditën e humanistet së madhe Nënë Tereza. Rezoluta e propozuar nga senatori...

Dy divat shqiptare, Mula dhe Kërliu koncert madhështor në New York

Një koncert madhështor në New York, në një nga sallat më prestigjoze të Manhatanit nga sopranoja shqiptare me famë botërore Inva Mula dhe sopranoja...

Diva Inva Mula zbret në aeroport, e presin me lule

Sopranoja e madhe shqiptare me famë botërore, Inva Mula mbrëmë ka zbritur në aeroportin e New York ku është pritur nga adhuruesit e saj....

Babai humb jetën për të shpëtuar pjestarët e familjes tij nga zjarri (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=-lqesJ6HL8I

Stuhia ‘ Jonas’, ndalohet udhëtimi në Nju Jork

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut, Bill de Blasio ndaloi udhëtimet jo urgjente në qytet, pas orës 2:30 pasdite, ndërsa stuhia masive vazhdon në...

I shpëton jetën gruas dhe vdes vetë, ja fjalët e fundit të heroit para se ashensori t’i merrte jetën

Një ngjarje e rëndë ndodhi në një bllok me apartamente në New York, vetëm një natë nga ndërrimi i viteve. 25 vjeçari...


Lajmet e fundit