Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E premte, 7 Tetor, 2022

TAG

new york

Lajçak “kokë më kokë” me Ramën në New York: Një takim shumë i dobishëm me kryeministrin, mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e tij

Kryeministri Edi Rama në prag të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahet në New York, ka zhvilluar një takim me të...

Shqiptarët e New York-ut mbajnë 1 minutë heshtje për Jonadën

Ndarja nga jeta në mënyrë tragjike e vogëlushes 7 vjeçare, Jonada Avdia, shokoi mbarë opinionin publik, rreth e qark Shqipërisë, por jo vetëm. Së fundmi...

“Fëmijët bërtitën ‘mami, mami’”, fqinjët tregojnë detaje rrëqethëse pas tragjedisë në New York

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja tragjike në New York, ku çifti i shqiptarëve aktori Florind Belliu dhe bashkëshortja e tij, Ornela, humbën...

Meta në New York, mesazh për 110 vjetorin e themelimit të “Vatra”: Kontribut për pavarësinë, ruajtjen e integritetit dhe sovranitetit të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta gjatë ditëve të fundit ndodhet në New York, ku ka marrë pjesë së fundmi edhe në ceremoninë e 10 vjetorit të...

VIDEO/ Shqiptarët i vendosin “zjarrin” rrugëve të New York-ut, e veshin me flamujt kuq e zi dhe këndojnë himnin

Si çdo vit tjetër edhe këtë vit shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbajtur paradën e tyre në rrugët e Nju Jorkut. Si...

110 vjetori i shoqatës Pan-Shqiptare “VATRA”, Meta nga New York: Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane dhe kombin tonë!

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në New York me rastin e 110 vjetorit të shoqatës Pan-Shqiptare “VATRA’. Meta ka shprehur mirënjohjen për përpjekjet e...

U vlerësua me çmimimin prestigjoz në New York, Rama shfaqet krah bashkëshortes dhe Zahos: Jam i nderuar!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në New York, mori çmimin prestigjoz “Joan Ganz Cooney Global Leadership Aëard”, për pritjen e afganëve në Shqipëri. Përmes...

Rama merr çmimin në New York për strehimin e afganëve: Turp për vendet e pasura që refuzuan, gjithmonë duhet ta ruajmë kujtesën

Kryeministri Edi Rama ndodhet në New York, ku mori çmimin prestigjoz "Joan Ganz Cooney Global Leadership Award”, për pritjen e afganëve në Shqipëri. Rama ka...

Xhaçka në New York me ftesë të Blinken-it: Shqipëria mbështet rolin e OKB si një aktor kyç për adresimin e krizave ushqimore

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, ka marrë pjesë mori pjesë në takimin e nivelit të lartë në Neë York, "Thirrje për Veprim...

Erion Veliaj publikon foto krah Alex Soros në New York: I lumtur që takova vëllain tim

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion veliaj, ka udhëtuar drejt New York-ut, për inagurimin e rrugës “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Ai ka takuar në SHBA Alex Soros, djalin...

Lajmet e fundit