Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

new york times

LAJM I HIDHUR/ Ndahet nga jeta gazetari i ‘New York Times’ që shkruante për Shqipërinë

Shkroi për Shqipërinë kur të gjithë mendonim se na kishte harruar edhe Zoti. Amerikani David Binder, korrespodent i “New York Times”...

Skandali me karikaturën e Trump, New York Times merr vendimin ekstrem

Prestigjiozja amerikane ‘New York Times’ ka deklaruar se pas polemikave për publikimin e karikaturave anti-semite, nuk do të publikonte më vizatime politike në edicionin...

New York Times vlerëson restorantin shqiptar në Bronx

Kritiku gastronom dhe redaktori kolonës ‘Gatimi’ i ‘New York Times Magazine’, Pete Wells, ka bërë një artikull vlerësues për restorantin shqiptar ‘Cka ka Qellu’...

New York Times mbështet Hillary Clinton për Presidente të SHBA-ve

Në një editorial të veçantë, publikuar pak minuta më parë, gazeta prestigjoze amerikane, New York Times, ka shprehur mbështetjen për Hillary Clinton duke e...

Si t’ia thuash një nëne se djali i saj ka vdekur

Nga Naomi Rosenberg Fillimisht duhet të marrësh përparësen. Nuk më intereson nëse nuk të kujtohet ku e ke lënë, gjeje. Nëse je...

New York Times: Si u shndërrua Kosova në një tokë pjellore për ISIS

Prestigjozja New York Times i dedikon një artikull të gjatë Kosovës me titullin “Si u shndërrua Kosova në një tokë pjellore për ISIS”. Në...

New York Times: Brezovica, “Perla e Ballkanit”

“Jo, jo, ju nuk keni nevojë për një biletë”, tha një zë në gjuhën angleze pas meje. Kur u ktheva pash dy burra. Njëri...

Operacioni i veçantë në Shqipëri në tru, por çka parë novelisti norvegjez për prerjen e kafkës

Me Dashin që përkthente, Marshi I kërkoi Hasanajt që të lëvizte gojën, sytë. Vrima te tumorri erdhi e u rrit ngadalë. Marshi nxorri...

Lajmet e fundit