Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

new york times

Lufta hyn në një fazë të re? New York Times: Amerika do ndihmojë në transferimin e tankeve sovjetike në Ukrainë

Administrata Biden do të punojë me aleatët për të transferuar tanke të prodhuara nga sovjetikët për të forcuar mbrojtjen e Ukrainës në rajonin lindor...

Vdekja e gazetarit në Ukrainë, reagon “New York Times”: Nuk ishte me detyrë nga ne…

Zëvendës kryeredaktori i “New York Times”, Cliff Levy, ka reaguar për vdekjen e gazetarit Brent Renaud në Ukrainë. Ai shpreh keqardhjen për vdekjen e gazetarit,...

New York Times me kritika për debatin online: Si po shpërndahet dashuria për agresorin në rrjetet sociale

Një ditë përpara se Rusia të hynte në Ukrainë, ish-presidenti Donald Trump e konsideroi strategjinë e presidentit Vladimir Putin të Rusisë “goxha të zgjuar”,...

Evakuime të fshehta dhe prishje të planifikuara: Si e la CIA bazën e saj të fundit në Afganistan

Një hetim i “nytimes” tregon se si një kompleks sekret në verilindje të Kabulit, vendi i quajtur  “Gropa e Kripës”, ku CIA më parë...

Tirana në faqet e ‘New York Times’ për memorialin kushtuar Holokaustit

Memoriali për viktimat e Holokaustit që u përurua ditën e djeshme në Tiranë ka bërë jehonë edhe në mediat me famë botërore. ...

Akuzat e New York Times, reagon Shtëpia e Bardhë: Presidenti nuk është informuar për komplote ruse në Afganistan

Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump nuk është informuar më parë se ekzistojnë raporte të zbulimit amerikan që, sipas një gazete amerikane, tregojnë...

Trondit prestigjozja New York Times: Inteligjenca ruse paguante talibanët për të vrarë ushtarët amerikanë, Trump ishte në dijeni

Gazeta prestigjoze amerikane New York Times ka cituar disa zyrtarë amerikanë, sipas të cilëve thuhet se Shtëpia e Bardhë ka qenë në dijeni të...

Washington Post dhe New York Times hapin gazetat me foton e shqiptares, ja fotografi që bëri Shqipërinë lajm botëror

Fotoja e të talentuarit Florion Goga ka bërë xhiron e botës duke e kthyer Shqipërinë në lajm në kuadër të masave të marra ndaj...

Mediat ndërkombëtare pas tragjedisë, i japin jehonë masave: Do fillojnë dënimet për Ndërtuesit e Arkitektët

Mediat e huaja vazhdojnë të pasqyrojnë situatën e pas-tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. ‘’Associated Press’’ dhe ‘’New York Times’’ raportojnë...

Lajmet e fundit