Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

nenshtetesi shqiptare

Në Tiranë do mbajë koncert për 28 nëntor, Dua Lipa merr nënshtetësi shqiptare nga presidenti Begaj

Presidenti Bajram Begaj i dha sot shtetësinë shqiptare, këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Kreu i Shtetit priti sot artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin...

Arsimtarë, shkencëtarë dhe sportistë, ZBARDHEN kriteret për të huajt që mund të përfitojnë nënshtetësi shqiptare

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuç i ditën e sotme njoftoi se të huajt që kanë kontribute të veçanta në vendin tonë mund të përfitojnë...

Shumë e lehtë të marrësh nënshtetësinë shqiptare! Publikohet ligji i ri

Ministria e Brendshme publikoi sot projektligjin për marrjen e shtetësisë shqiptare. Publikimi i ligjit të ri vjen katër pasi zv/ministrja e këtij dikasteri Rovena...

Këngëtari italian Albano Carrisi merr nënshtetësinë shqiptare

Këngëtari i njohur i muzikës italiane, Albano Carrisi, ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare. Carrisi ka një lidhje të veçantë me vendin tonë....

Lajmet e fundit