Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

nene tereza

Në sallë edhe Linda Rama, kryeministri citon Nënë Terezën kur flet për afganët: Edhe kur nuk bën dot gjëra të mëdha, bëj gjëra të...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur ditën e sotme fjalën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ndërkohë që në sallë ishte e pranishme edhe bashkëshortja...

Do udhëtoni drejt Gjermanisë? Aeroporti “Nënë Tereza” jep njoftimin: Ja çfarë duhet të keni me vete para se të niseni

Aeroporti i “Nënë Terezës” ka dhënë njoftimin e rëndësishëm për qytetarët që duan të udhëtojnë drejt Gjermanisë. Në njoftim thuhet se ata që duan të...

A mundesh njëherësh të bësh korrupsion… dhe të kujtosh Nënë Terezën

Sot, në Shqipëri është ditë pushimi sepse përkujtohet shenjtërimi i Nënë Terëzës. Duke qenë se përkujtimi ishte dje, pushimi zyrtar bëhet sot. Për këtë shkuan...

“Thumbat” e Erion Braçes: Ta dinte Nënë Tereza se shenjtërimi i saj do ishte ditë pushimi, që administrata të shëllehej në Palasë…

Braçe prej disa ditësh vijon "thumbat" në rrjetet sociale, pasi Edi Rama njoftoi emrat për Qevrinë e re dhe ai nuk i rikonfirmua në...

Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Meta: Të krenohesh me të, së pari duhet të jetësosh veprën e saj

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar Nënë Terezën në ditën e saj të Shenjtërimit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se...

Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Basha: Mënyra më e mirë për ta nderuar është shndërrimi i misionit të saj në misionin tonë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përkujtuar Nënë Terezën në ditën e saj të Shenjtërimit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan...

“Dita e Shenjtërimit” të NËNË TEREZËS, Rama publikon videon: Zëri margaritar i Margarita Xhepës tregon për gruan që u njehsua me dashurinë e Zotit

DIia e sotme shënon 5 vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, murgeshës dhe misionares me prejardhje shqiptare që ndihmoi miliona persona në të gjithë...

111 vjetori i lindjes së Shenjtores Nënë Tereza, Meta: Nderimi më i madh që mund t’i bëjmë është të ndjekim shembullin e veprës së...

Presidenti Ilir Meta kujton sot 111 vjetorin e lindjes së Shenjtores Nënë Tereza. Ai shkruan se nderimi më i madh që mund t’i bëjmë...

Ditëlindja e Nënë Terezës, Rama poston foton: Iu uroj një ditë të paqtë si vetë ajo

Kryeministri Edi Rama sot ka zgjedhur të bëjë homazh për Nënë Terezën, e cila shënon 111 vjetorin e lindjes. Në postimin e tij në rrjete...

E lindur 111 vite më parë, sot është ditëlindja e Nënë Terezës

Sot më 26 gusht, është 111 vjetori i lindjes i një prej njerëzve më bujar që ka njohur historia njerëzore, Nënë Tereza.  Anjezë Gonxhe Bojaxhiu...

Lajmet e fundit