Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

negociatat

Rama në “Konferencën Europiane”: Të krijojmë hapësirën Schengen në Ballkan. Mc.Allister: Do i heqim vizat Kosovës, hapim negociatat me Shqipërinë dhe MV

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Firence të Italisë, ku po mbahet konferenca vjetore “State of the The Union”, në të cilën është i pranishëm...

Bushati për Euronews: Negociatat duhet të ishin hapur në 2018, vendimi me rëndësi për rajonin

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati pret çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian, dhe thotë se vendimi është i vonuar. Në një...

Basha bën premtimin E MADH por s’jep përgjigje për hyrjen në BE: Hapim negociatat brenda vitit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se brenda një viti në rast të fitores në zgjedhje, do të bëjë të mundur çeljen e...

Gjermania thirrje vendeve të BE-së: Miratoni hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe bën...

“Nuk m’u dha fjala në seancë,” Bushati del në Facebook për të dhënë mesazhin e rëndësishëm

 Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të dhënë mesazhin e tij lidhur me procesin e integrimit në Bashkimin Europian....

‘Negociatat’, Soreca: Ligji për median, një çështje e rëndësishme për BE-në

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luiggi Soreca, në një komunikim për mediat ka komentuar hapjen e negociatave dhe kushtet që duhet të plotësojë vendi ynë....

Negociatat Kosovë – Serbi, Kurti takon nesër këshilltarët e Macron dhe Merkel

Kryeministri Albin Kurti do të takohet nesër me këshilltarët e Presidentit francez Emmanuel Macron dhe Kancelares gjermane Angela Merkel. Takimi do...

Integrimi i Shqipërisë dhe MV, ministri holandez flet pas takimit të ministrave të jashtëm të BE: Drita jeshile vjen kur të përmbushen kriteret

Ministri i Jashtëm Holandez Stef Blok pas takimit të ministrave të Jashtëm të BE në Bruksel ka folur në lidhje me hapjen e negociatave...

Negociatat / Rama flet pas takimit me krerët e BE: Europianët të mos na i lënë topin në derë, të thonë të vërtetën

Kryeministri Edi Rama flet për mediat pas takimit me krerët e Bashkimit Europian dhe liderat e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel. ...

Ministri i Jashtëm hollandez: Nuk ka negociata për Shqipërinë nëqoftëse nuk angazhohet seriozisht në luftën kundër korrupsionit

Ministri i Jashtëm hollandez, Stephanus Blok, ka deklaruar se Shqipëria duhet që të tregojë një angazhim serioz për të luftuar korrupsionin dhe krimin e...

Lajmet e fundit