Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

negociatat

E penalizon Shqipërinë konflikti Maqedoni-Bullgari? Varhelyi: Qershori muaji kritik, ne po punojmë fortë; Rama: I kemi bërë detyrat, jemi të qetë

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi, kanë mbajtur pak më parë një konferencë për mediat, për Konferencën e parë ndërqeveritare të...

Ministri i Jashtëm Gjerman Maas: Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të hapen brenda këtij viti

Nën drejtimin e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, u zhvillua të martën në Berlin konferenca e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor...

BINGO!!! Për herë të parë HOLLANDA vlerëson pozitivisht qeverinë “Rama”: 6 kushtet janë përmbushur, zgjedhjet transparente dhe po dënohen zyrtarët (KONKLUZIONET)

Në datën 5 qershor, qeveria Hollandeze i ka dërguar një letër raport Komisionit ku del në konkluzionin se shumë prej kushteve që ka pasur...

Ministri i Jashtëm gjerman “ultimatum” BE: Mbani premtimin për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë! Veproni tani që të mos ketë dyshime

Ministri i Jashtëm gjerman Michael Roth i dërgon një mesazh të qartë Bashkimit Europian: E ardhmja e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, dhe e...

Zbardhet DOKUMENTI i brendshëm i BE: Njerëzit në Ballkanin Perëndimor, të zhgënjyer me procesin e zgjerimit; Shqipëria dhe Maqedonia po “zvarriten”

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë...

Gazetarja shqiptare në Bruksel: E ardhmja e negociatave nuk është e qartë, të gjithë e dinë se…

Gazetarja e njohur shqiptare që raporton nga Brukseli, Erisa Zyka thotë se e ardhmja e negociatave të Shqipërisë për anëtarësim në BE, është e...

Edi Rama ironizon BE për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë: Duke pritur Godonë

Kryeministri Edi Rama ironizon ngjarjet e fundit në Bashkimin Europian, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Bashkimin Europian. Komisioni i Jashtëm i BE...

Rama flet për integrimin e Shqipërisë në BE: S’jemi gati për t’u anëtarësuar, por për negociatat po, Europa të mbajë premtimet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me gazetaren Giorgia Orlandi, për “Global Conversation” në Euronews, ku ka folur për intergimin e Shqipërisë në...

Soreca shpresëplotë për integrimin në BE: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, por bëni “disa detyra” sepse jeni shumë pranë negociatave

Ambasadori i BE-së në vendin tone, Luigi Soreca, ka folur për çështjen e integrimit të Shqipërisë dhe  nisjen e negociatave për anëtarësim në BE. Zyrtari...

Josep Borrell mesazh pas samitit të Ministrave të Jashtëm: Të ecim para me integrimin e Shqipërisë

Përfaqësuesi i Lartë i BE për Punët e Jashtme, Josep Borrel theksoi pas samitit të ministrave të jashtëm të B-së, se integrimi i Shqipërisë...

Lajmet e fundit