Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

negociatat

Shtyrja e negociatave, deputeti “ia plas në fytyrë” Brukselit: Me kë talleni ju mor langaraqë! Dikur ishit pa brekë

Deputeti i opozitës Besnik Troplini ka shpërthyer në sulme ndaj Brukselit zyrtar pas shtyrjes së datës për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin...

Mos hapja e negociatave, Kurti në Samitin e Prespës: Duhen kryer detyrat e shtëpisë!

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti gjatë fjalës së tij në Samitin e Prespës tha se Republika e Kosovës e ndan zhgënjimin me vendimin e...

Palmer: I zhgënjyer që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk nisën negociatat

Nis punimet Samiti i Prespës, me pjesëmarrjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor, Serbia, Mali i zi, Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, si...

Këndvështrimi ndryshe i ish-ambasadorit Nesho: Shqipëria është larg standarteve për në BE, vetoja bullgare është justifikim

Ish-ambasadori Agim Nesho thotë se Shqipëria është larg standarteve për pranimin në Bashkimin Europian. Kjo deklaratë e tij vjen pak ditë pasi vendet anëtare...

Shtyrja e negociatave, shpërthen Arjan Çani: Jemi vend primitiv i mbushur me plehra, këtu njerëzit vijnë erë në rrugë

Gazetari i njohur Arjan Çani shpërthen në revoltë pas shtyrjes së datës së hapjes së negociatave nga Bashkimi Europian për Shqipërinë. Çani tha gjatë një...

Taulant Balla me “sytë” nga konflikti Bullgari-Maqedoni: Shqipëria i ka përmbushur kushtet, kjo nuk ka të bëjë fare me ne

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, ka thënë në Kuvend se Shqipëria pret një zgjidhje të konfliktit Bullgari-Maqedoni e Veriut, pasi ky konflikt...

Hapja e negociatave, raportuesja e Shqipërisë në PE: Moment i rëndësishëm, popullli shqiptar e meriton këtë zhvillim

Parlamenti Evropian ditën e sotme është mbledhur për të diskutuar çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në lidhje me këtë ka reaguar...

Negociatat / Thirrja e fortë e Michael Roth: Të përmbushim detyrimin tonë ndaj Shqipërisë TANI!

Ministri Gjerman për Europën, Michael Roth thotë se tani është koha që Bashkimi Europian të përmbushë detyrimin ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për...

E penalizon Shqipërinë konflikti Maqedoni-Bullgari? Varhelyi: Qershori muaji kritik, ne po punojmë fortë; Rama: I kemi bërë detyrat, jemi të qetë

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi, kanë mbajtur pak më parë një konferencë për mediat, për Konferencën e parë ndërqeveritare të...

Ministri i Jashtëm Gjerman Maas: Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të hapen brenda këtij viti

Nën drejtimin e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, u zhvillua të martën në Berlin konferenca e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor...

Lajmet e fundit