Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

negociatat me greqine

Deklarata e Ramës, Ministria e Jashtme greke: Nuk diskutojmë kufijtë me Shqipërinë

Ministria e Jashtme greke i kthen përgjigje jozyrtarisht kryeministrit Edi Rama, pas deklaratës në një emision televiziv ku u shpreh se Tirana dhe Athina...

Kotzias: Negociatat me Shqipërinë të bllokuara nga mosmarrëveshjet Rama-Meta

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka deklaruar se negociatat me Shqipërinë janë të bllokuara. Gjatë një konference për media me...

“Çështja çame nuk ekziston”, shpërthen Mesila Doda: Cipras ka garancinë e Ramës. Duan të zhdukin emrin ‘Çamëri’

I ashpër ka qenë reagimi i ish deputetes Mesila Doda pas deklaratës së kryeministrit grek Aleksis Tsipras, i cili tha se “çështja çame nuk...

Intervista, Tsipras vendos kushte për Shqipërinë në BE: Çështjen çame po mundohen ta fusin nga dritarja

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, në një intervistë për media, është shprehur se Shqipëria duhet të angazhohet për një seri çështjes që të ketë mbështetjen...

“Po ndryshohen kufijtë me Shqipërinë”, opozita greke reagon ashpër pas deklaratës së Johannes Hahn

Opozita në Greqi ka hedhur dyshimet se negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë për qëllim të ndryshojnë kufijtë mes dy shteteve. ...

Rama në Londër flet për takimin me Tsipras, negociatat Kosovë-Serbi dhe me Greqinë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Londë, nga ku ka dhënë një intervistë për IBNA. Rama është...

Kotzias flet nga Moska për problemet me Shqipërinë: Do t’i zgjidh para se të shkoj me pushime

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias është takuar sot në Moskë me homologun rus Sergei Lavrov gjatë një vizite zyrtare. Lavrov...

Tre negociatorët grekë për Detin, zbuloni cilët janë

Greqia është angazhuar maksimalisht për negociatat me Shqipërinë për çështjen e kufirit detar, duke zgjedhur ekspertët më të njohur në vendin fqinj. ...

Autorizimi i Metës për Bushatin, reagon ish-ministri i LSI: Fuqia mbaroi…

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani reagon lidhur me vendimin e presidentit Meta për dhënien e autorizimit ministrit Bushati për të nisur negociatat me...

Negociatat me Greqinë, Rama falënderon publikisht Metën: Ka bërë gjënë e duhur

Kryeministri Edi Rama teksa u ndal tek negociatat me Greqinë për çështjen detare dhe dhënien e autorizimit nga kreu i shtetit, Ilir Meta, nuk...

Lajmet e fundit