Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

negociatat me be

Ish-kreu i KQZ-së emërohet si pjesë ekipit negociator me Bashkimin Europian

Denar Biba është bërë pjesë e ekipit negociator të Shqipërisë me Bashkimin Europian, vendim që vjen vetëm pak ditë pasi kryeministri Edi Rama vendosi...

A po tallet BE-ja me shqiptarët? Varhelyi vihet në siklet: Është BE-ja që tallet me veten, sepse s’vendos dot!

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi është vënë në siklet nga pyetja e një gazetareje shqiptare, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi...

Bullgaria bën kërkesën ZYRTARE: Shqipëria të NDAHET nga Maqedonia dhe t’i hapen negociatat!

Bullgaria ka kërkuar zyrtarisht nga shtetet anëtare të Bashkimit Europian që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të ndahen për sa i përket procesit të...

Shtyrja e negociatave, shpërthen Arjan Çani: Jemi vend primitiv i mbushur me plehra, këtu njerëzit vijnë erë në rrugë

Gazetari i njohur Arjan Çani shpërthen në revoltë pas shtyrjes së datës së hapjes së negociatave nga Bashkimi Europian për Shqipërinë. Çani tha gjatë një...

Kryenegociatori Zef Mazi takime të rëndësishme në Poloni, zyrtarët polakë shprehin mbështetjen për integrimin e Shqipërisë

Kryenegociatori i Shqipërisë për integrimin në Bashkimin Europian, Zef Mazi, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Poloni, ku është takuar me emra...

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE: Të bëhet pa vonesa…

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price ka folur për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Price me anë të një postimi në...

Ministri i Jashtëm Gjerman Maas: Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të hapen brenda këtij viti

Nën drejtimin e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, u zhvillua të martën në Berlin konferenca e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor...

Çelja e negociatave të Shqipërisë me BE-në, ministria e Jashtme gjermane: Do të përpiqemi deri në minutën e fundit

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin se po punojmë me intensitet...

JUNCKER largohet nga BE-ja pas 5 vitesh me fjalët më të hidhura: E turpshme moshapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Jean Claude Juncker e mbyll sot mandatin 5-vjeçar në krye të Komisionit Europian duke përsëritur kritikat ndaj BE-së për moshapjen e negociatave për integrimin...

Kush e nxiti ‘Mini-Shengenin Ballkanik’? Diplomati europian jep përgjigjen e pazakontë

Diplomati austriak me origjinë sllovene Wolfang Petriç mendon se autori i krijimit të projektit ‘’Mini-shengeni Ballkanik’’ është presidenti i Francës Emmanuel Macron. ...

Lajmet e fundit