Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

negociata

“Javët në vijim do të jenë kyçe”, Charles Michel: Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për anëtarësim në BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel po mban një konferencë të përbashkët me kryeminsitrin Edi Rama. Michel në fjalën e tij tha se Shqipëria i...

Çfarë po ndodh, nuk do të ketë paqe? Ndërpriten negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës

Zëvëndësministri i Jashtëm i Moskës, Andrei Rudenko, ka bërë me dije se janë ndërprerë negociatat mes Rusisë dhe Ukrainës. "Jo, negociatat nuk po vazhdojnë. Ukraina...

Tabaku për negociatat: Përshëndes miratimin e rezolutës së PE, por raporti shpreh shqetësime në të gjitha fushat

Deputetja Jorida Tabaku, njëkohësisht kryetare e Këshillit për Integrimin Europian ka përshëndetur sot vendimin e Parlamentit Europian për miratimin e rezolutës për hapjen e...

Ministrja e Jashtme gjermane e PRERË me homologun bullgar: Negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë dhe RMV duhet të hapen këtë vit! Nuk mund t’i...

Në një deklaratë për mediat gjermane pas mbledhjes së Këshillit të Punëve të Jatshme të BE-së, ministrja e Jatshme e Gjermanisë Annalena Baerbock, e...

PD-ja e Berishës e bën fakt: Po bëhen negociata të fshehta, Lulzim Basha do jetë Presidenti i ri

Deputeti Flamur Noka, pjesë e grupimit që mbështet ish-kryeministrin Sali Berisha, thotë se mazhoranca po bën negociata të fshehta që të çojë Lulzim Bashën...

Takim me socialistët për emrin e Presidentit të ri? Alibeaj sqaron deputetët demokratë me anë të një mesazhi

Ditën e sotme në media u publikua lajmi se delegacioni i Partisë Socialiste, i përbërë nga Taulant Balla, Elisa Spiropali dhe Damian Gjiknuri, ishte...

Nis nesër raundi i ri i negociatave Rusi-Ukrainë, për tre ditë do të mbahen në Turqi

Nis ditën e nesërme raundi i ri i negociatave mes Rusisë dhe Ukrainës. Delegacionet nga Ukraina dhe Rusia do të takohen ditën e nesërme në...

E thotë presidenti Erdogan: Ukraina dhe Rusia kanë arritur “mirëkuptim” për disa nga çështjet e negociatave

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të premten se Ukraina dhe Rusia duket se kanë arritur "një mirëkuptim" për katër nga gjashtë çështjet e...

Katër raunde bisedimesh pa asnjë marrëveshje, Lavrov optimist për negociatat me Ukrainën: Ka shpresë për kompromis

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov, në një deklaratë për mediat ka thënë se bisedimet e paqes midis Rusisë dhe Ukrainës nuk janë të...

Ndërpriten bisedimet mes delegacionit rus dhe ukrainas, ja arsyeja

Raundi i katërt i bisedimeve Ukrainë-Rusi do të jetë në “pauzë teknike” deri të martën. Ky lajm është konfirmuar për mediat e huaja nga vetë...

Lajmet e fundit