Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

ne vlore

Këshilltarët e Vlorës s’heqin dorë për Dritan Lelin: Kompetencat për mbledhjen i kemi ne, ju kyçët derën forcërisht! Do mbani përgjegjësi (SHKRESA)

Këshilltarët e Këshillit Bashkiak të Vlorës, kërkojnë mbajtjen e një tjetër mbledhje, me prezencë fizike të kryebashkiakut Dritan Leli. Ata kërkojnë që mbledhja të...

E FRIKSHME/ Gazetari: Në Vlorë bandat i zhdukin trupat në një vaskë me acid, kam dëgjuar se atyre duhet t’ua dëgjosh fjalën

Gazetari Ferdinand Dervishi ka thënë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se bandit në Vlorë përdorin një vaksë me acid për zhdukjen e trupave.Ai...

Rama i prerë nga Vlora për çështjen e detit: S’ka marrëveshje pa miratimin e Metës! Ai e di mirë se ja fut kot, kush...

Në homazhet e përkujtimit të 100-vjetorit të “Luftës së Vlorës”, janë mbledhur bashkë krerët më të lartë të shtetit shqiptar në Vlorë. ...

Telegrami austriak, si u shpall Pavarësia në Vlorë

Nga Ilir Ikonomi Po ju paraqes origjinalin e një telegrami të shtypur në makinë shkrimi që mendoj se është dokumenti...

Gjendet delfini i ngordhur në Vlorë, dyshohet të jetë vrarë me lëndë plasëse

Një delfin i ngordhur është gjetur buzë detit në Vlorë. Delfini është pikasur nga banorët, të cilët kanë shkrepur edhe fotot...

Tragjike, mbytet 52 vjeçari tek “Uji i Ftohtë” në Vlorë

Një ngjarje e trishte raportohet të ketë ndodhur disa minuta më parë në Vlorë ku ka humbur jetën një 52 vejçar. ...

Zbardhen emrat e dy vajzave dhe djalit të mbytur ditën e sotme në Vlorë

Policia e Vlorës ka bërë identifikimin e tre presonave të mbytur ditën e sotme në plazhin e Vlorës. Sipas Policisë viktimat...

Rama menjëherë pas protestës arratiset nga kryeqyteti, në mes të detit “thumbon” Berishën dhe opozitën

Kryeministri Edi Rama në këto momente po zhvillon një takim me operatorët turistikë të qytetit të Vlorës por gjatë bisedimeve nuk ka lënë pa...

Lajmet e fundit