Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
51 %
2.6kmh
0 %
Mër
16 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

ndryshime

“Rokadë” në Kadastrën e e Pogradecit, largohet Genti Mahmutaj, ja kush e zëvendëson

Lëvizje në Kadastrën e Pogradecit, pasi drejtori i komanduar Genti Mahmutaj është larguar nga detyra.Ai kishte rreth një vit i komanduar në Kadastrën e...

Ndryshime në qeverinë ‘Rama’, Plarent Ndreca merr postin e rëndësishëm

Raportohen ndryshime në qeverinë Rama. Ndryshimet janë bërë të ditura këtë mëngjes, ku mësohet se Plarent Ndreca është emëruar Sekretar i...

Më në fund! WhatsApp sjell ndryshimin që do të na pëlqejë të gjithëve

WhatsApp është një prej aplikacioneve më të përdorura në botë, ndaj edhe krijuesit e tij vijnë herë pas here me përditësime, në mënyrë që...

Ndryshime në qeverinë maqedonase, Zaev tani edhe ministër i Financave

Kryeministri Zoran Zaev sot nga Vallandova deklaroi ndryshimet e reja në qeveri.     Gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime: Ministër i...

Shkarkohen dhe transferohen nga detyra 50 diplomatë shqiptarë, Cakaj: 80% e konsullatave do ndryshojnë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj bëri me dije sot se janë larguar dhe transferuar nga detyra 50 diplomatë shqiptarë. ...

PASURITË E SEKUESTRUARA NGA SHTETI/ Ndryshon ligji: Do shiten që në momentin e konfiskimit, nuk do pritet vendimi gjyqësor (KUSH HUMBET NGA NDRYSHIMET)

Të gjithë atyre që do ju merret pasuria nga shteti, sidomos për rastet e aplikimit të ligjit Antimafia për pasuritë e marra nga krimi,...

‘Unë bëj çfarë të dua’, Bebe Rexha flet për ndryshimet në trup dhe në fytyrë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha është treguar shumë e drejtpërdrejtë dhe e sinqertë me fansat e saj. Bebe ka...

Viti i ndryshimeve të mëdha, çfarë po ndodh me sistemin bankar

Viti 2018 ishte një nga vitet më të rëndësishme për sistemin bankar. Ndërsa bankat ishin të kujdesshme në drejtim të kredidhënies dhe u përqendruan...

Sulmi në Zelandën e Re, Facebook ndryshon videot live

Facebook ka bërë me dije se do të marrë masa të rrepta për videot direkte. Ky vendim vjen dy javë pasi agresori përdori rrjetin...

Hyjnë në fuqi shtesat dhe ndryshimet në udhëzimin për ‘Procedurat Tatimore’

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton të gjithë tatimpaguesit se është publikuar në Fletoren Zyrtare Nr. 35, datë 21 Mars 2019, udhëzimi nr. 10,...

Lajmet e fundit