Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

ndikimi rus

Ndikim rus në Ballkan, Daut Haradinaj: SHBA nuk ka ushtarë më të fortë në Kosovë kundër serbëve sesa Ramushin

Deputeti i AAK-së, dhë vëllai i kryeministrit të dorëhequr të Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për tentimin e ndikimit rus në Kosovë dhe në...

Në Shqipëri mbuluan protestat e opozitës, në BRITANI, televizionin RUS nuk e lejojnë të jetë pjesë e konferencës

Televizioni rus RT dhe agjencia e lajmeve Sputnik janë përjashtuar nga konferenca për lirinë e medias në Londër, me pretendimin e “rolit aktiv në...

Ndikimi rus në fushatën presidenciale, Raporti i Muellerit përmban prova që godasin Trump

Hetuesit e përfshirë në procesin dy vjeçar hetimor të fushatës presidenciale të Donald Trump, kanë deklaruar se raporti i Muellerit përmban probva që godasin...

Deklarata për Rusinë, Karpushin i përgjigjet Metës: Ka harruar atë që bëmë pas Luftës II Botërore

Ambasadori rus, Aleksandër Karpushin foli për atë që quhet ndikimi rus në Ballkan dhe reagimin e politikanëve shqiptarë, siç ishte rasti i Presidentit Ilir...

Besnik Mustafaj flet hapur për ndikimin rus në Shqipëri: Shoh shenja në sjelljen e Ramës

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka folur ditën e sotme për ndikimin rus në Shqipëri. Me anë të një postimi në...

Si po funksionon ndikimi rus nëpërmjet lojërave të fatit?

Instituti për Studime Ndërkombëtare, ka hedhur dyshime se rusët po tentojnë të depërtojnë në Ballkan dhe sidomos në Kosovë, nëpërmjet lojërave të fatit.  ...

Studiuesi serb ngre alarmin: Rusia po ushtron ndikim në Ballkanin Perëndimor

“Rusia po përpiqet në vende të ndryshme, jo vetëm në Ballkan, por edhe në Europë, për të nxjerrë në pah paaftësinë dhe dobësinë e...

Shqetësime amerikane për bazën ruse në Serbi si një qendër spiunazhi

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim për një qendër të emergjencave që Rusia menaxhon në Serbi. Disa grupe perëndimore dhe analistë ushtarakë e perceptojnë...

Si kontrollon shërbimi sekret rus Maqedoninë dhe Ballkanin

Spiunët dhe diplomatët rusë janë përfshirë në një përpjekje gati dhjetëvjeçare për të përhapur propagandën dhe për të provokuar konflikte në Maqedoni, sipas dokumenteve...

Rusi, arrestohet lideri i opozitës gjatë protestave masive antiqeveritare

Lideri i opozites ruse, Alexei Navalny është mes dhjetëra personave të arrestuar gjatë protestës kundër korrupsionit të organizuar prej tij në kryeqytetin rus, Moskë....

Lajmet e fundit