Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

ndihme

Policia kërkon ndihmën e SPAK, vetëm ata mund “të zbërthejnë” agjentin e Operacionales, di lëvizjet e fundit të Ervis Martinaj

Ervis Martinaj, biznesmen i njohur në Tiranë dhe një person i shpallur në kërkim nga SPAK, prej më shumë se një muaji është zhdukur...

100 euro për pensionistët dhe dyfishim i asistencës sociale, PD përshëndet vendimin e qeverisë së Kosovës: Të jetë një mësim për ne në Shqipëri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për media sot ka bërë publike një paketë ndihme për të përballuar inflacionin, duke ndihmuar pensionistët,...

Shqipëria kërkon përsëri ndihmë nga Greqia, fqinjët dërgojnë në jug dy avionë zjarrfikës Canadair

Greqia i dërgon Shqipërisë dy avionë zjarrfikës të fjalës së fundit "Canadair CL-415", shkruan newsbomb.al. Kjo është hera e dytë brenda një kohe të...

Norvegjia premton 1 miliard euro ndihmë financiare për popullin e Ukrainës

Norvegjia ka premtuar një shtesë prej 1 miliardë eurosh (865.4 milionë £; 1.04 miliardë dollarë) për të mbështetur Ukrainën për pjesën tjetër të vitit...

Policia nxjerr fotot e një vajze dhe kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikim: Kemi autorizim nga Prokuroria

Policia e Kosovës ka publikuar fotografitë e një vajze dhe kërkon ndihmë nga qytetarët, nëse mund të kenë informacion dhe të ndihmojnë rrjedhimisht në...

Shqipëria dha paketën më të ulët të ndihmës në Rajon për krizën e çmimeve, pas Malit të Zi

Ashtu si edhe për pandeminë Covid-19 edhe për përballimin e krizës së çmimeve të larta pas luftës në Ukrainë, qeveria shqiptare ka dhënë mbështetjen...

MË TË KËRKUARIT NË SHQIPËRI/ Policia nxjerr FOTOT dhe kërkon NDIHMË: Ja ku të telefononi, ka shpërblim! Garantohet anonimati

Talo Çela, Laert Haxhiu, Jani Alia, Ibrahim Lici dhe Erjon Llapushi. Këta janë personat më të kërkuar të momentit në Shqipëri dhe Policia e...

Ministria e Jashtme njofton shqiptarët: Në RUSI janë bllokuar rrjetet sociale, telefononi këtë numër nëse doni ndihmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se për shkak të bllokimit të rrjeteve sociale në Federatën Ruse, Ambasada e Republikës së Shqipërisë...

“Përshkallëzimi i luftës në Ukrainë kërcënon njerëzimin”, OKB vendos t’u japë 40 milionë dollarë ndihmë ukrainasve  

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka thënë këtë të hënë se ky institucion do të ndajë edhe 40 milionë dollarë...

Kina akuzon SHBA për “dezinformata”: Rusia nuk na ka kërkuar armë për luftën në Ukrainë

Kina ka reaguar zyrtarisht për lajmet se Rusia i ka kërkuar asaj ndihmë ushtarake për luftën në Ukrainë. Ministria e Jashtme ka mohuar që...

Lajmet e fundit