Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

ndihma

Vizita e Sekretarëve amerikanë në Kiev, Zelensky falenderon SHBA-në për ndihmën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka falenderuar SHBA-në për ndihmën e paprecedentë që po i jep Ukrainës në këto ditë të vështira. Deklarata e tij...

BE premton 1 miliard euro mbështetje për popullin e Ukrainës

Ngjarja dhe fushata premtuese globale "Ngrihuni për Ukrainën" që synon të ndihmojë ukrainasit që ikin nga pushtimi rus ka mbledhur më shumë se 10...

Shqiptarët solidarizohen me popullin e Ukrainës, FOTO: Niset nga Tirana kamioni i parë me ndihma humanitare

Ukraina ka hyrë sot në ditën e njëmbëdhjetë të luftës, me mijëra civilë e ushtarët të vrarë nga të dy palët dhe me dëme...

Do të dhuronte 2 mijë euro, këngëtari shqiptar tërhiqet nga vendimi për të ndihmuar Ukrainën (ARSYEJA)

Këngëtari shqiptar Labinot Tahiri njoftoi pak ditë më parë se fondacioni i tij do të dhuronte 2 mijë euro në ndihmë të personave të...

Qytetari kujton ndihmën e Saimir Tahirit: Më ndihmoi pa më njohur dhe pa kurrfarë interesi! Do mbetet në memorien time se ministri që reformoi...

Gjykata e Posaçme e Apelit dënoi sot me 3 vite e 4 muaj burg ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Avokati i tij e ka...

BE miraton 14.2 miliardë euro ndihmë financiare për vendet e zgjerimit, përfiton Shqipëria dhe Kosova

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian miratuan ndarjen e 14.2 miliardë eurove si ndihmë financiare për shtetet që janë në process zgjerimi. Shtetet që do të...

Gazetarja në Tiranë nis mbledhjen e ndihmave për afganët: Kjo është lista dhe adresa ku mund t’i dërgoni

Gazetarja Alice Taylor ka filluar mbledhjen e ndihmave për qytetarët afganë që do të mbërrijnë në Tiranë.  Ajo ka publikuar në rrjetet sociale listën me...

BE i jep një ‘dorë’ tjetër Shqipërisë, Soreca dhe Manastirliu me maska por bashkojnë grushtet: Lufta me Covid nuk ka mbaruar (FOTO)

BE i dhuron vendit tonë të tjera paisje mjekësore për të përballuar luftën kundër Covid. Në një konferencë për shtyp ambasadori...

Ndihma prej 400 mijë lekësh nga paketa e dytë, ja si do të jepet dhe kush përfiton

Është gati procedura për dokumentacionin dhe masën e përfitimit të ndihmës financiare për të punësuarit aktualë dhe punonjësit e larguar nga puna si pasojë...

100 milion dollarë furnizime mjekësore, Trump në ndihmë të Italisë, Francës dhe Spanjës

Presidenti i SHBA, Donald Trump, duke folur në konferencën e tij të përditshme në Shtëpinë e Bardhë, tha se do të dërgojë 100 milionë...

Lajmet e fundit