Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

ndertimet

Bumi i ndërtimeve rrit importet e materialeve në 4 mujorin e parë të vitit, kryesojnë hekuri dhe çimento

Të dhënat mbi tregtinë e jashtme gjatë 4-mujorit te parë tregojnë për një rritje jo të zakontë të importeve të materialeve të ndërtimit. Sipas INSTAT...

Grekët sërish nderime për Kacifën, në Bularat mbërrijnë RENEA, FNSH, forca malazeze dhe kroate

Më datën 8 dhjetor, ora 11:00 është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie përkujtimore për Kostandin Kacifasin në Bularat të Gjirokastrës. Forca...

Nikolin Jaka i ankohet Ahmetajt: Pse t’i japim 3% të varfërve nga ndërtimet? Më duket e papranueshme

Kryetari i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka në një takim konsultativ me ministrin e Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, i është ankuar këtij të fundit...

Skandali në Butrint, vijonë ndërtimet, rrethohet zona për të mos lejuar pamjen

Ndërtimet në Parkun Arkeologjik të Butritit është një nga temat më të nxehta të ditëve të fundit. Shumë zëra akuzojnë Ministrinë e Kulturës për...

Betonizimi në Butrint, Vokshi thirrje Kumbaros: Shkele ligjin, UNESCO nuk ka dhënë asnjë leje ndërtimi

Një një deklaratë për shtyp nga selia e PD-së, deputetja Albana Vokshi akuzoi ministren e Kulturës Mirela Kumbaro për shkatërrimin që po i bëhet...

Betoni në Butrint, Ministria e Kulturës presion artizanëve: Firmosni marrëveshjen dhe largohuni (VIDEO)

Ndërtimet që po bëhen në parkun Arkeologjik të Butrintit është një nga temat më të diskutueshme në ditët e fundit. Një sërë zërash kanë...

Rriten ndërtimet në tremujorin e dytë, volumi i shitjeve shkon në 34%

INSTAT ka publikuar sot  treguesit kryesorë tremujorë mbi prodhuesit e të mirave, të cilat përfshijnë aktivitetet ekonomike: Industri (Industri Nxjerrëse dhe Industri Përpunuese); Energji...

“Protestuesit” hedhin foton e Veliajt te “9GAG”, në tentativë për ta bërë virale (Foto)

Me anonimatin që garanton sot interneti, çdokush e ka të lehtë të zgjedhë nëse dëshiron të shprehet apo jo publikisht me identitetin e tij...

Lajmet e fundit