Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

ndertimet pa leje

Mbaron faza e parë nga Velipoja në Ksamil, Çuçi: Kemi prishur 130 objekte, “gjej shesh e bëj përshesh” nuk ka më!

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka njoftuar se është përmbyllur faza e parë e prishjes së ndërtimeve pa leje nga Velipoja e Shkodrës deri...

Paralajmëron Artan Lame: Ata që kanë ndërtuar pa leje, nuk duhet të flenë të qetë!

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, paralajmëroi sot nga qyteti i Pogradecit se të gjithë ata që kanë ndërtuar pa leje, nuk duhet të flenë...

“61 objekte të shembura në dy javë”, Bledi Çuçi bën bilancin: 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba ndaj subjekteve pa leje në...

Në kuadër të operacionit “Bregdeti Ynë” në dy javët e para janë shembur 61 objekte pa leje përgjatë vijës bregdetare në vendin tonë. Lajmi është...

Shpërthen inxhinieri Meçe: I shihni këto 6 kioska këtu? Do të rrafshohen se janë mbeturina! I marrin frymën atij që është me leje

Inxhinieri i njohur Arben Meçe ka treguar një fotografi, ku shihet një pjesë plazhi në bregdetin e Ksamilit, në të cilin janë ndërtuar disa...

Zv.ministri i Brendshëm bën bilancin: Në dy ditë janë prishur 28 ndërtime pa leje, mbarojmë në fund të qershorit

Zëvendës-ministri i Brendshëm, Julian Hodaj ka thënë se gjatë këtyre dy ditëve në Ksamil dhe në Velipojë janë prishur 28 ndërtime pa leje. Ai...

Operacioni për pastrimin e vijës bregdetare shqiptare, IKMT vazhdon prishjet në Velipojë dhe Ksamil

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, prej ditës së djeshme ka nisur një operacion për të pastruar gjithë vijën bregdetare shqiptare, nga Velipoja në...

Ndërtimet pa leje, Gjonaj: Objektet do të konfiskohen dhe do përdoren për interesa publike, do të ketë listë të zezë për… (E PLOTË)

Ditën e sotme është mbajtur një takim në Ministrinë e Brendshme, ku ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama. Në fjalën e saj ministrja...

Ndërtimet pa leje, Gjonaj kërkon forcimin e ligjeve ndaj tyre: Janë një problem për shoqërinë shqiptare

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka kërkuar në Kuvend forcimin e politikave penale ndaj ndërtimeve pa leje. Gjatë fjalës së saj...

IKMT aksion për ndërtimet pa leje, ky është qyteti ku po prishen 35 objekte

IKMT ka ndërmarrë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në qytetin e Patosit. Sipas të dhënave nga IKMT deri më...

Lajmet e fundit