Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

ndertime pa leje

Nuk verifikuan 29 ndërtime pa leje, Prokuroria e Lushnjës nis hetimet për zyrtarët e IMT, pezullohen dhe policët që morën ryshfet

Prokuroria e Lushnjës ka ekzekutuar 8 masa sigurie për ish-zyrtarët e Inspektoriatit të Mbrojtes së Territorit në Bashkinë e Lushnjës, të akuzuar për "ndërtim...

Lejuan 29 objekte të ndërtonin pa leje, pezullohen nga detyra 4 punonjësit e IMTV së Lushnjës

Katër punonjës të IMTV së bashkisë së Lushnjës janë pushuar nga detyra, pasia kanë lejuar ndërtimin pa leje. Bëhet me dije se janë bezualluar nga...

Ndërtimet pa leje, reagon Policia e Shtetit: Pezullim 30 ditë për komisarin dhe tre punonjësit e tjerë

Policia e Shtetit njofton se ka pezulluar për 30 ditë nga detyra komisarin, dy nënkomisarë dhe një inspektor, në lidhje me ndërtimet pa leje...

Lejuan ndërtimet pa leje në Tiranë, pezullohen dy shefa policie, një agjent dhe inspektori i Farkës (EMRAT)

Katër zyrtarë të Policisë së Tiranës, mes tyre dy shefa, janë pezulluar nga detyra për shkak se nuk kanë reaguar dhe kanë lejuar ndërtimet...

“Do t’i japë përgjigje ndërtimeve pa leje”, Rama: Satelitët do jenë kryeinspektoriati në qiell, pa parti e kushëri

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe një herë për ndërtimet pa leje teksa prezantonin shërbimit satelitor në Shqipëri. Rama tha se satelitët do të jenë...

Dash Sula bën deklaratën e fortë: Prokuroria e Tiranës ka nxjerr mbrëmë urdhër-arreste për tre oligarkë, kanë ndërtuar pa leje

Deputeti demokrat Dash Sula ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë fjalës së tij ai u shpreh se mbrëmjen...

Pallate pa leje në Tiranë, Rama: Raste brutale arrogance dhe karshillëku, operacioni do vazhdojë në bregdet

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se operacioni për sekuestrimin e pallateve dhe shtesave pa leje do të shtrihet në të gjithë Shqipërinë. Rama tha...

Ku ishit kur u ndërtua pa leje? Edi Rama u përgjigjet shqiptarëve: Do e sqaroj hetimi, s’ka lindur ndërtuesi që më blen mua

Kryeministri Edi Rama reagon për operacionin për prishjen dhe konfiskimin e ndërtimeve pa leje, duke theksuar se nuk ka lindur ende asnjë ndërtues që...

Aksioni “Bregdeti ynë”, IKMT shemb disa objekte pa leje në Durrës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) në kuadër të operacionit “Bregditi ynë” ka nisur shembjen e disa objekteve në Hamallaj të Durrësit. Bëhet me...

Ndërtime pa leje dhe lokale pa licencë, procedohen 6 persona në Vlorë e Sarandë (Detaje)

Policia e Vlorës ka proceduar penalisht gjashtë persona pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Sipas njoftimit të uniformave blu bëhet me dije se...

Lajmet e fundit