Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
21 %
1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

ndertim

Prezantoheshin si “punonjës të shtetit”, si ranë në pranga mashtruesit shkodranë pasi i vunë gjobë biznesmenit Salillari

Detaje të reja janë zbardhur nga operacioni i shënuar tre ditë më parë në Tiranë, ku u arrestuan tre persona nga Shkodra. Policia arrestoi Jasmin...

Ndërtimi pa leje në Dhërmi, IKMT kallëzon disa institucione e zyrtarë: Nuk kontrolluan territorin

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka kallëzuar sot penalisht në Prokurorinë e Vlorës, zyrtarët e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë e...

Do kushtojë 2 miliardë dollarë, Irani nis ndërtimin e një centrali të ri bërthamor

Irani ka filluar ndërtimin e një centrali të ri bërthamor në provincën jugperëndimore të Khuzestanit. Lajmin e ka bërë me dije Agjencia e Energjisë Atomike...

“Do jap leksione publike”, u akuzua për ndërtim pa leje, Mimoza Ahmeti reagon për herë të parë

Poetja Mimoza Ahmeti reagon për herë të parë pas publikimi të lajmit të për dënimin e saj për shkak të një ndërtimi pa leje...

Dailymail në fshatin e Shqipërisë: Është i ndërtuar i tëri me paund britanik

Media britanike “Dailymail” ka bërë një reportazh në një fshat të Shqipërisë që është i ndërtuar i gjithi me paratë e emigrantëve që jetojnë...

21 vjeçari shqiptar bie nga 20 metra lartësi dhe ndërron jetë, punonte në ndërtim në Kroaci

Një 21 vjeçar nga Shqipëria ka humbur jetën tragjikisht në Kroaci. Mësohet se i riu punonte në një kompani ndërtimi në Zagreb dhe ka...

Gazetari publikon fotot nga Dhërmiu: Dikur ishte kodër…

Moderatori i njohur Blendi Fevziu pushimet po i kalon në jug të vendit, në Dhërmi. Moderatori ka bërë një shëtitje me varkë dhe ajo që...

Punëtori ra nga lartësia dhe ndërroi jetë, arrestohet pronari i ndërtesës në Kashar

Policia e Tiranës ka  arrestuar pronarin e ndërtesës në Kashar, ku humbi jetën ditën e djeshme, punëtori 58 vjeçar.   Sipas njoftimit të uniformave blu...

Ndërtoi pa leje në Spille, procedohet penalisht pronari, e pësojnë dhe zyrtarët e IKMT-së në Kavajë (EMRAT)

Një pronar që ka ndërtuar pa leje në objektin e tij në Spille, është proceduar penalisht nga Policia. Bashkë me të janë proceduar kryeinspektori...

Ndërtuesit, pritshmëri rekord për rritjen e çmimeve në vrojtimin e gushtit

Ndërtuesit parashikojnë që rritja e çmimeve do të vazhdojë, madje pritshmëritë e tyre janë më të lartat që nga viti 2016, kur raportohen të...

Lajmet e fundit