Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

ndertesa

Britanikja “The Guardian” shkrim për Shqipërinë: Një ndërtesë me pamjen e Skënderbeut do ndërtohet në qendër të Tiranës

"Një ndërtesë me profil aquiline (zakonisht forma e hundës) të një luftëtari të shekullit të 15-të është propozimi më i fundit nga MVRDV për...

VIDEO/ IKMT “ pastron” plazhin në Qerret, shemben kioskat pa leje ndërtimi

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, (IKMT) vijon aksionin për shembjen e ndërtesave pa leje në zonat e plazhit. IKMT ka vijuar me aksionin...

I ndërtuan pa leje një javë më parë, IKMT shemb objektet në Palasë, hedh në tokë dhe tre ndërtesa në Paskuqan

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Himarë në bashkëpunim me IKMT kanë ekzekutuar urdhrin për prishjen e objekteve pa leje në Palasë, të cilat ishin...

Një javë nga shembja, forcat e shpëtimit në luftë me kohën, rritet numri i personave të vdekur në ndërtesën shumëkatëshe

Katër trupa të tjerë të pajetë u gjendën nën rrënojat e një ndërtese që u shemb në Miami duke e çuar numrin e të...

Shembja e ndërtesave të rrezikshme, paralajmëron avokatja: Prishja e provave garanci e munguar për procesin penal

Avokatja Denisa Daka ka paralajmëruar se me bashkimin e ndërtuesve në aksionin e shembjes së ndërtesave, atyre do u jepet rasti, sipas saj, të...

Shembja e ndërtesës 4 katëshe, ‘thumbon’ Veliaj: Prishje për të fortët që shtuan katet në kohë të Lulit e Kunatit

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka reaguar për prishjen e ndërtesës katër katëshe para stadiumit 'Arena Kombëtare', mëngjesin e sotëm. Përmes një posttimi...

Në Gjermani: “Monstra” gjigante prej betoni shembet me 290 kg eksploziv, do ndërtohet një park (Video)

Një ndërtesë 20-katëshe e quajtur si “monstra e bardhë” është shembur me eksploziv për t’i hapur rrugën ndërtimit të një parku. ...

Protestë në Unazën e Re, banorët bllokojnë rrugën: Nuk lejojmë prishjen e banesave

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë vijuar sërish me protesta këtë mëngjes. Ata kanë bllokuar rrugën dhe bëjnë thirrje...

E RËNDË, shëmbet godina në Laç, vdes i riu, në gjendje të rëndë drejt Tiranës një tjetër (EMRAT)

Një godinë është shembur në qytetin e Laçi ku si pasojë e plagosjes nga shembja ka ndërruar jetë një përson ndërsa një tjetër ëshrë...

Lajmet e fundit