Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

ndahet nga jeta

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta avokati i njohur Shpëtim Beqiraj

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme avokati i njohur Shpëtim Beqiraj. Ai ishte një personalitet në fusshën e avokatisë, profesion të cilin e...

Ndahet nga jeta në Londër Jorgji Qirjako, historian, filolog dhe përkthyes i njohur shqiptar

Historiani, filologu dhe përkthyesi i njohur shqiptar, Jorgji Qirjako është ndarë sot nga jeta në moshën 70-vjeçare në Londër. Ai ka përkthyes rreth 70 vepra,...

Ndahet nga jeta ish-basketbollistja Vilma Çobani

Ish-basketbollistja Vilma Çobani (Jaiçari) është ndarë nga jeta. Lajmin e ka bërë me dije Bashkia e qytetit të Pogradecit, me anë të një njoftimi...

Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së, ndër më të votuarit në rang vendi (EMRI)

Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ahmet Osman Osja. Lajmi është bërë me dije nga dega e PD Shkodër, e cila...

Ndahet nga jeta “Cika”, mjeshtri i madh i klarinetës delvinjote

Klarinetisti i njohur me emrin “Cika” ose Qamil Musto është ndarë nga jeta në orët e para të ditës së sotme. Ai ka qenë një...

Mëngjes i trishtë, ndahet nga jeta në moshën 67-vjeçare poeti dhe kineasti i shquar Petrit Ruka

Është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare poeti dhe kineasti i njohur Petrit Ruka. Lajmin e hidhur e kanë bërë me dije të afërmit e...

ARTI shqiptar në ZI, NDAHET nga jeta regjisori i madh Pirro Mani

Ditë zie për artin shqiptar. Aktori dhe regjisori i njohur Pirro Mani ka ndërrur jetë në moshën 89-vjeçare. Bëhet me dije se Mani ka ndërruar...

Pas luftës së gjatë me sëmundjen, humb jetën pedagogu Sami Vargu

Pedagogu Sami Vargu, është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare pas një sëmundje të gjatë. Vargu është i ati  i mjekut kardiolog pranë Shërbimi i...

Ndahet nga jeta eksperti i ISHP, për 10 vite drejtoi Departamentin e rëndësishëm në këtë institucion (EMRI)

Është ndarë nga jeta Engjëll Mihali, ekspert i Edukimit dhe Promocionit Shëndetësor në ISHP. Lajmi i trishtë është bërë me dije nga Instituti i...

Një nga emrave më të rëndësishëm në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore, ndahet nga jeta Suljman Dashi

Është ndarë nga jeta një prej emrave më të rëndësishëm në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore, restauratorit e studiuesit Suljman Dashi. Lajmin e hidhur...

Lajmet e fundit