Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

ndahet nga jeta

“Do mbeten të paharruara takimet me të”, Meta me mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-presidentit grek: Rol historik për forcimin e fqinjësisë...

Presidenti Ili Meta ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Greqisë, Karolos Papulias. Meta ka postuar një foto të hershme...

Ndahet nga jeta ish-presidenti grek Karolos Papulias

Ish-presidenti i Greqisë Karolos Papulias u nda nga jeta mëngjesin e sotëm. Ai lindi në fshatin Molyvdoskepastos të Janinës dhe ishte djali i gjeneralit...

Ndahet nga jeta nëna e deputetit të njohur socialist: Prehu në paqe e shtrenjta jonë! Për sa kohë të marr frymë…

Eduard Shalsi, ish-ministër dhe deputet i njohur i PS, njofton mëngjesin e kësaj të premteje se nëna e tij është ndarë nga jeta. "Thellësisht...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh” Aleks Luarasi, profesor i Historisë së Shtetit dhe të së Drejtës

Një lajm i trishtë vjen mbrëmjen e sotme, pasi mësohet se është ndarë nga jeta “Mjeshtri i Madh” Aleks Luarasi, profesor i njohur i...

Arti në zi/ Ndahet nga jeta shkrimtari Fadil Kraja, një nga penat me të ndritura të dramaturgjisë

Është ndarë nga jeta në moshën 91-vjeçare shkrimtari e dramaturgu i shquar shqiptar, “Kalorsi i urdhërit së Skenderbeut”, “Mjeshtri i Madh”, “ Krenaria e...

Vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë, ndahet nga jeta prokurorja e Elbasanit Erida Kokonozi

Erida Kokonozi, prokurore e Prokurorisë së Elbasanit është ndarë parakohe nga jeta. Newsbomb.al mëson se Kokonozi prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë...

Ndahet nga jeta e ëma e Fatos Lubonjës, familjarët japin lajmin e hidhur: U prehsh në paqe nënë e dashur!

Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 95- vjeçare një prej ikonave më të rëndësishme të diktaturës por edhe demokracisë, Liri...

Aktori i ‘Sex and the City’, ndahet nga jeta papritur në moshën 57-vjeçare

Aktori i njohur Willie Garson, ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare. Ai ishte i njohur për rolet e tij të shumta, por më së...

Ndahet nga jeta në moshë të re ILIR DASHI, ish-aktori, ish-biznesmeni, ish-politikani, prej më shumë se një viti jetonte në Afrikë

Kush e ka takuar njëherë në jetë, nuk ka pasur mundësi të mos mendojë se do të miqësohej shumë shpejt me Ilir Dashin, djalin...

Ndarja nga jeta e Gjon Lulgjuraj, Meta shpreh ngushëllimet

Presidenti Ilir Mta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Gjon Lulgjuraj, personalitet i shquar i komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të...

Lajmet e fundit