Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

NATO

Kryeministri grek i “shtrin dorën” e bashkëpunimit Turqisë: Të gjejmë një marrëveshje si dy anëtare aleate të NATO-s

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, në një intervistë për France 24 i ka “shtrirë dorën” e bashkëpunimit Truqisë, pas konflikteve që dy vendet kanë patur...

VIDEO: Mes liderëve botërorë, Rama mbërrin në Samitin e NATO-s në Bruksel

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Samitin e vendeve anëtarë të NATO që po mbahet në Bruksel. Në kushtet e pandemisë...

Biden në Bruksel për samitin e NATO-s, takim “kokë më kokë” me Erdoganin, priten vendime për sigurinë

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ditën e djeshme mbërriti në Bruksel për të marrë pjesë në një samit të Natos-s. Biden do të zhvillojë takime...

Steadfast Defender 21/ Policia Ushtarake Shqiptare i bashkohet stërvitjes së NATO-s në Rumani, marrin pjesë 9000 trupa nga 12 shtete

Policia Ushtarake Shqiptare i është bashkuar stërvitjes Steadfast Defender 21 të NATO-s në Rumani, vetëm pak kilometra larg nga Rusia.Stërvitjen e ndoqën zyrtarët më...

Olta Xhaçka merr pjesë në takimin online të NATO-s: Shqipëria mbështet konceptin e ri strategjik që garanton siguri për të ardhmen

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka mori pjesë në samitin e NATO-s që u zhvillua online ditën e sotme për shkak të kufizimeve prej Covid-19....

Nga Shqipëria dhe Kosova, dy pilotet ushtarake që bashkojnë SHBA dhe Shqipërinë në “Defender 2021”

Valdete Mehanja dhe Armela Murati janë dy pilotet që duket i kanë dhënë kuptimin e vërtetë qëlllimit të stërvitjes më të rëndësishme që zhvillohet...

SHBA sjell artilerinë e rëndë te sheshi “Nënë Tereza”, “Defender 21” zbarkon në Tiranë (FOTO)

Shumë zona të Shqipërisë sot janë “pushtuar” nga artileria e rëndë e ushtrisë së NATO-s dhe SHBA-së, në atë që konsiderohet si stërvitja më...

Pendohet Presidenti i Çekisë, i kërkon falje Serbisë për bombardimin e NATO-s në vitin 1999

Presidenti çek Miloz Zeman i ka kërkuar falje Serbisë për bombardimet e NATO-s ndaj ish-Jugosllavosë në vititn 1999, kur Zeman mbante postin e kryeministrit...

NATO në Letoni përkujton Dëshmorët Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi, ushtarët me kurora në duar: Do të jeni gjithmonë mes nesh

Forcat e armatosura në Letoni kanë përkujtuar dy Dëshmorët e Atdheut, Rreshter Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushi të cilët humbën jetën gjatë detyrës...

Ambasada e SHBA publikon VIDEON nga stërvitja “Defender21”, ja si transportohen automjetet në det

Ambasada amerikane ka publikuar një video në rrjete sociale, ku shihen më shumë pamje lidhur me stërvitjen e amdhe që nisi dje në Portin...

Lajmet e fundit