Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

naim frasheri

“Naim Frashëri dha kontribut me vlera të pallogaritshme”, Akademia e Shkencave, Universitetet e Vlorës e Gjirokastrës mblidhen në ditën e lindjes së poetit të...

Akademia e Shkencave e Shqipërisë, Universiteti "I. Qemali" Vlore dhe Universiteti "E. Çabej" Gjirokastër organizuan një konferencë shkencore ku akademikë, studiues e profesore mbajten...

NAIM FRASHËRI, poeti Rilindas që na ndricoi për Shqipërinë Letrare

Nga Skënder Gjinushi Kjo konferencë shkencore që po çelim është e pari në rendin e një vargu veprimtarish që Akademia e Shkencave ka parashikuar të...

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, Ambasada Amerikane përcjell mesazhin e veçantë përmes vargjeve të Naim Frashërit

Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar Ditën e Çlirimit të Shqipërisë. Në një postim në rrjetet sociale, ambasada ka zgjedhur të...

Ironia me Presidentët e Shqipërisë ndër vite: Shpërndanin dekoratën ‘Naim Frashëri’ dhe kishin harruar të dekoronin vetë Naimin

Shpeshherë kemi dëgjuar që Presidentët e Shqipërisë të nderojnë me dekoratën "Naim Frashëri" shumë personalitete të artit, shkencës, arsimit apo kulturës për vepra dhe...

Shembja e Teatrit Kombëtar, flet djali i NAIM FRASHËRIT: Isha pro! Babai donte një teatër të ri, gjunjët i kishte copë nga gozhdët e...

Aktori Anil Frashëri, djali i Artistit të Popullit Naim Frashëri, flet në një intervistë për newsbomb.al lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. ...

Sot ditëlindja e Naim Frashërit, vogëlushi Drino ka nje mesazh që s’duhet humbur kurrsesi (VIDEO)

Sot është ditëlindja e rilandasit të madh Naim Frashëri. Për ta kujtuar ky vogëlush i shkollës “Protagonistët” ka zgjedhur poezinë “Shpresë” duke...

Lajmet e fundit