Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

naftetaret

PARADOKSI/ Kompani të huaja që “thajnë” arin e zi dhe pagujanë kinezët 65 milionë lekë/muaj, naftëtarët e Ballshit kërkojnë 40 mijë lekëshin

Publikimi i të dhënave personale të 630 mijë shqiptarëve ka hapur një debat të gjerë në opinionin publik në orët e fundit. Skandale që...

Çmontimi i uzinës së Ballshit, Erion Braçe shkruan i revoltuar: Pse nuk u thoni naftëtarëve kush është pronari? Jepuni rrogat që i kanë fituar...

Deputeti socialist Erion Braçe shkruan i revoltuar për çmontimin e uzinës së Ballshit. Ai thotë se ajo nuk është thjeshtë një uzinë, por vetë...

DOKUMENTI/ “Të ndalohet menjëherë çmontimi i uzinës”, Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit që nuk kanë marrë 13 rroga

Naftëtarët e Ballshit prej ditësh janë në protestë përpara portë së rafinerisë, duke këkruar që uzina ku kanë punuar prej vitesh të mos çmontohet,...

Lirohen nga Komisariati pas 5 orësh naftëtarët e Ballshit

Pas 5 orësh marrje në pyetje në Komisariatin e Fierit, janë liruar 10 naftëtarët e Ballshit, të cilët u shoqëruan rreth orës 17:00 të...

Në protestë kundër shitjes së Uzinës për skrap, naftëtarët e Ballshit shoqërohen në Komisariat

Prej ditësh naftëtarët e Ballshit janë në protestë përpara portës kryesore të Uzinës, duke kërkuar që rafineria ku kanë punuar prej vitesh të mos...

Naftëtarët e Ballshit në protestë: Marrëveshje ishte që rafineria të fillojë punë dhe jo të përfundojë për skrap

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë sërish sot në protestë pranë rafinerisë. Ata e kanë zhvilluar protestën pranë rafinerisë teksa janë shprehur se nuk do të...

Naftëtarët sërish në “mëshirë të fatit”, rikthehen protestat në Ballsh: Kompanitë private po plaçkitin uzinën, nuk do t’i lejojmë

Tetori është muaji i fundit që naftëtarët e Ballshit do të marrin pagë nga shteti, në bazë të marrëveshjes së nënshkruar nga Sindikata e...

Qeveria miraton dy VENDIMET e rëndësishme: Ndihmë financiare për naftëtarët e Ballshit dhe RIMBURSIM barnash për të sëmurët me COVID (DOKUMENTET)

Qeveria Shqiptare ka miratuar dy vendime të rëndëisshme, të cilat hyjnë në fuqi menjëherë. Është miratuar dhënia e ndihmës 40 mijë...

ARRIHET MARRËVESHJA mes Ramës dhe naftëtarëve, Dautaj: Dolëm të kënaqur, 4 pagat e para do na jepen dy e nga dy

Kryeministri Edi Rama dhe përfaqësuesit e naftëtarëve kanë arritur marrëveshjen për ndihmën që qeveria do të japë deri në rifillimin e punës në rafinerinë...

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve zbulon detaje nga takimi me Ramën: Të detyruar, por jo të kënaqur pranuam ofertën, shpresojmë ndihmë jo lëmoshë

Kryetari i Sindikatës së Naftëtarëve të Ballshit, Sokol Dautaj tregoi disa detaje nga takimi i djeshëm me kryeministrin Edi Rama. Në...

Lajmet e fundit