Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

nafte

Plagosja e punëtorit nga shpërthimi i tubacionit të naftës në Ballsh, arrestohet shefi i sigurimit teknik të kompanisë “Anio Oil”

Policia ka arrestuar 40-vjeçarin me iniciale E. A., me detyrë shef i sigurimit teknik pranë sektorit të dekantimit të kompanisë "Anio Oil". Arrestimi i tij...

PD e Vlorës kallëzon penalisht drejtorin e Bujqësisë: Kanë shpërndarë tollona me naftë për fermerët një ditë para zgjedhjeve

Partia Demokratike dega Vlorë ka kallëzuar penalisht Agjencinë e Mbrojtjes së Bimëve në qytetin bregdetar, konkretisht përgjegjësin e sektorit të drejtorisë Rajonale të Bujqësisë,...

Shpërthen zjarri në rafinerinë më të madhe të naftës, dhjetra persona të zhdukur

Një zjarr masiv ka shpërthyer në një nga rafineritë më të mëdha të naftës në Indonezi. Sipas mediave të huaja zjarri ka shpërthyer rreth orës...

Prej 2030-ës, asnjë makinë me naftë apo benzinë nuk do shitet në Britani

Qeveria britanike po sheh mundësinë për të ndaluar blerjen e makinave me naftë apo benzinë, dukenisur nga viti 2030. Mbështetësit e...

Ia sekuestroi OFL, pas BMW së blinduar gjykata i kthen Lulzim Berishës edhe 1.2 milion litra naftë

Operacioni Forca e Ligjit nuk i ka sekuestruar pasuritë e Lulzim Berishës. Më herët OFL njoftoi se kishte sekuestruar 1.2 milion...

OFL i sekuestroi 1.2 milion litra naftë, por ja çfarë deklaronte Lulzim Berisha për furnizimin me karburant të anijeve të peshkimit

OFL ka njoftuar ditën e sotme se ka sekuestruar 1.2 milion litra naftë në pronësi të Lulzim Berishës dhe motrës së tij Enkelejda Shoshi....

Sekuestrohen 163 MIJË litra naftë KONTRABANDË nga Shqipëria në Itali

Plot 163,000 litra naftë kontrabandë nga Shqipëria janë kapur nga autoritetet italiane në Ravenna. Operacioni u zhvillua ditën e djeshme nga...

Iu bllokuan 300 ton NAFTË, zbardhet historiku i kompanisë FIN PEK Petrolium, ja kush janë administratori dhe ortakët (Që nga 2010-a në treg- FAKSIMILET)

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial, në bashkëpunimin me Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave bllokuan sot 298 ton karburant në Finiq. Sasia...

Mbyllja e rafinerisë së naftës në Ballsh, ‘Bankers Petroleum’ reagon publikisht: Ja cila është e vërteta, ‘Tosk Energji’ ndërpreu komunikimin me ne (DEKLARATA E...

Kompania ‘’Bankers Petroleum’’ reagoi për herë të parë për protestat e punëtorëve të rafinerisë së naftës së Ballshit pas mbylljes së saj nga ‘’Tosk...

550 ton naftë të bllokuara në Ballsh, RAMA me mesazh paralajmërues: Zgjidhni o ligjin, o goditjen prej tij (E PLOTË)

Kryeministri Rama reagoi sërish nëpërmjet profilit të tij në ‘’Facebook’’ pas  bllokimit të 550 tonëve naftë në rafineritë e Ballshit ditë e sotme nga...

Lajmet e fundit