Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022

TAG

nafta

Çmimet u rritën kur në botë po bien, Shqipëria e 14-ta për naftën e shtrenjtë në botë

Në kulmin e rritjes së paprecedentë të çmimeve të naftës, pas luftës në Ukrainë, qeveria shqiptare mori kontrollin për çmimet tavan të naftës nëpërmjet...

Nafta në bursë bie, Bordi del me njoftim dhe RRIT çmimin: Nga 221 lekë që ishte, sot do shitet me 227 lekë!

Bordi i Transparencës i ngritur nga qeveria për monitorimin dhe përcaktimin e çmimeve të karburanteve, ka publikuar pasditen e kësaj të mërkure çmimet e...

“Bordi bën sikur nuk është vigjilent”, deputeti i PD: Nafta në bursë 92 dollarë, litri sot duhet të ishte 206 lekë

Prej disa ditësh çmimi i naftës në bursë ka pësuar rënie drastike, ndërsa në Shqipëri, Bordi i Transparencës ka vendosur që çmimi të mbetet...

Ulet çmimi i naftës…në bursë

Çmimi i naftës ka pësuar rënie të ndjeshme gjatë ditës së sotme në bursë, ku një fuçi bruto tregtohet me rreth 5% më pak,...

Shoqata Hidrokarbureve shpjegon se pse nafta në vend nuk po ulet, ndonëse ka rënë në bursa

Çmimi i naftës së papërpunuar në bursa, treguesi Brent, ka rënë së fundmi në rreth 94 dollarë për fuçi, duke arritur në nivelet e...

Çmimi i naftës bie në mënyrë drastike në bursë, një fuçi tregtohet me 93 dollarë

Çmimet e naftës ranë me 3% të mërkurën, duke shtuar humbjet pasi të dhënat nga SHBA treguan se rezervat e naftës së papërpunuar dhe...

Bordi ndryshon ÇMIMET brenda 24 orëve: Nafta bie në 226 lekë, ulet dhe benzina në 211 lekë, nuk ndryshon gazi

Bordi i Karburanteve është mbledhur këtë të premte dhe ka vendosur të ulë çmimet, gati 24 orë pas uljes që bëri ditën e djeshme....

Bordi vendos ÇMIMET e reja: Nafta zbret në 232 lekë/litri, benzina bie në 216 lekë, i pandryshuar mbetet gazi

Bordi i Karburanteve është mbledhur këtë të enjte dhe ka vendosur të ulë çmimet. Nafta është ulur me 6 lekë/litri dhe nga pasditja e...

PD kërkon shkrirjen e Bordit të Karburanteve: Në bursë çmimi ra 95 dollarë, këta e ulin me dy lekë, nga 240 në 238 lekë

Partia Demokratike ka kërkuar sot shkrirjen e Bordit të Karburanteve, pasi sipas tyre nuk po u shërben shqiptarëve por klientëve të qeverisë. Në një...

Salianji: Çmimi i naftës në bursë ka rënë, por në Shqipëri vazhdon në stratosferë, ja pse duhet një qeveri e re

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar me kritika ndaj qeverisë Rama në lidhje me çmimet e karburanteve. Ai është ndalur tek çmimi i naftës,...

Lajmet e fundit